10929582 10205898434685853 466415575785208223 nTaip bendrauja savivaldybės administracija su savivaldybės tarybos nariais! Kadangi 2011 - 2015 m. savivaldybės tarybos kadencija eina link pabaigos, parašiau savivaldybės administracijai paklausimą apie kiekvieno savivaldybės tarybos nario per 4 metus panaudotas kanceliarines lėšas. Prieš tris metus savivaldybės administracijai mano iniciatyva VTD (valstybės tarnybos departamentas) išaiškino, kad tokią informaciją gali gauti ne tik savivaldybių tarybų nariai, bet ir visa visuomenė.

Skaityti daugiau: Taip bendrauja savivaldybės administracija su savivaldybės tarybos nariais!

tarybaŠiandien savivaldybės tarybos posėdyje galutinai įsitikinau, kad tarybos dauguma priklausoma tik nuo vieno žmogaus nuotaikos... Vasaros metu viena garbaus amžiaus uteniškė poetė Utenos kultūros centre parodų salėje pristatė savo kūrybos knygą. Į knygos pristatymą susirinko gausus būrys uteniškių. Deja, visiems nuotaiką pagadino žinia, kad iš minėtos uteniškės už parodų salę buvo pareikalauta 200 litų mokesčio. Kai tik pasiekė ši informacija mane, švietimo komitetui pasiūliau daryti pakeitimus, kad meno ir kultūros sritį atstovaujantys uteniškiai patalpomis kultūros centre galėtų naudotis nemokamai. Žinant, kad kultūros centro remontas kainavo virš 6 milijonų litų ir dalis šios sumos sumokėta uteniškių sąskaita, atrodytų siūlymas logiškas.

Skaityti daugiau: Tarybos dauguma priklausoma tik nuo vieno žmogaus nuotaikos...

apdoKartais ir man būna pikta... Išdalinti apdovanojimai, iš kurių vieną gavo Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos renovacijos projektas. Pikta ne dėl to, bet dėl politikų "vaidybos". Prieš kelis metus šią mokyklą rajono valdžia su meru priekyje buvo nusprendę uždaryti. Tą garsiai ir viešai tvirtino savivaldybės tarybos posėdžio metu. Tik mokykloje besimokančių vaikų tėvų pasipriešinimas ir vienybė padėjo sustabdyti valdžios ketinimus uždaryti vieną pradinių mokyklų. Tuo metu vaikų tėvai ir mokyklos kolektyvas kreipėsi į mane, kaip švietimo, kultūros ir sporto komiteto narį susitikti su jais.

Skaityti daugiau: Kartais ir man būna pikta...

1558602 10205328502277899 2021501989042994126 nUtenos verslo informacijos centre vyko renginys "Utenos verslo aplinka: dabartis ir perspektyvos". Suprask, diskusija apie verslo aplinkos dabartį ir ateitį. Keista ar ne, į diskusiją su meru ir kitais savivaldybės vadovais susirinkusius verslininkus galima buvo suskaičiuoti ant rankų pirštų. Neįdomu, nebetiki ar negerbia? Sakyčiau pasisekė merui, nes pramoninkų konfederacija pristatė nelabai palankius rajono valdžiai duomenis. Statistikos departamento duomenys akivaizdžiai rodo, kad rajono ir apskrities ekonomika juda ne į tą pusę.

Skaityti daugiau: Utenos verslo informacijos centre vyko renginys "Utenos verslo aplinka: dabartis ir perspektyvos"

8914138 nPraėjusio savivaldybės tarybos posėdžio metu meras savo koalicijos bendražygiui už nuopelnus Utenai įteikė apdovanojimą - Auksinio fontano ženkliuką. Ar nuopelnas skaitosi nuopelnu, kai gaunama dešimtys milijonų litų pajamų iš savivaldybės projektų ir ar Auksinio fontano ženkliuko pavadinimas kilo iš fontano įrengimo kainos apžvelgsiu kitą kartą. Kadangi visuomet apdovanojimo simboliai buvo susiję su miesto herbu - pasaga ir žiežirba, šis apdovanojimas mane nustebino. 
Reiktų suprasti, kad Utena turi naują simbolį. Naują, kurį už skolintus pinigus įkūrė dabartinis Utenos vadovas (valdovas)...
Jei tai buvo noras ir priemonė įeiti į istoriją, tai siūlyčiau kai kam prieš kuriant naujus simbolius nuvažiuoti ir pažiūrėti į istorinius Utenos simbolius.

Skaityti daugiau: Praėjusio savivaldybės tarybos posėdžio metu meras savo koalicijos bendražygiui už nuopelnus...

10730825 10205227920523418 6604117488582382055 nŠiandien dar kartą galėjau įsitikinti, kad pas mus rajone sprendžia vienas žmogus. Siūliau kultūros centre, kurio remontui išleista virš 6 milijonų litų (įskaitant ir uteniškių) nekomercinius renginius uteniškiams leisti rengti nemokamai. Nenormalu, kai senyvo amžiaus rašytoja už knygos pristatymą turi dar pati primokėti. Pagal savivaldybės veiklos reglamentą (tvarką) visus klausimus pradžioje svarsto iš tarybos narių sudaryti komitetai, vėliau tie patys tarybos nariai tik jau visi kartu priima sprendimus savivaldybės tarybos posėdžio metu. Du kartus komitete visi nariai vienbalsiai pritarė mano siūlymui ir du kartus savivaldybės taryboje mano siūlomas sprendimas buvo atidėtas (tiksliau nepatvirtintas). Niekaip negaliu suprasti savo kolegų tarybos narių, kurie komiteto posėdžio metu linksi galvomis, balsuoja už, siūlo visai tarybai priimti vieną sprendimą, bet po mero replikų staiga visi balsuoja patys prieš savo siūlymą. Ką tai apie juos pasako?

10685384 10205220051286692 3128305659661055747 nVakar, kaip švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys dalyvavau Utenos rajono pedagogų konferencijoje. Nors, mero patarėjas džiaugėsi susirinkusiu gausiu būriu mokytojų, vėliau sužinojau, kad toli gražu ne visi dalyvavę konferencijoje mokytojai tai darė savo noru. Kai kurie vadovų "nurodymą" būti konferencijoje susiejo su trukdymu dalyvauti vakar Vilniuje, prie ministerijos vykusiame mokytojų pikete. Turbūt neatsitiktinai ministerijos atstovės "nuobodoką" pranešimą mokytojai nutraukė plojimais. Jei iš tikrųjų mūsų rajone mokytojai verčiami prieš savo valią kažką daryti ar jiems stengiamasi pridaryti dirbtinių trukdžių išreikšti savo nuomonę, tai grąžina mus į sovietinius laikus. Mokytojus susidūrus su tokiais atvejais kviesčiau netylėti ir pranešti, kad ir anonimiškai. Mes sprendimus rasime.

10712866 10205055732698830 6008905618706917897 nSusitikau su savivaldybės teritorijų planavimo ir statybų skyriaus ir strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjais Nerijumi Malinausku ir Algirdu Gildučiu. Per pora valandų aptarėme įgyvendintus Utenos rajone projektus ir jų vertes bei tolimesnę ateitį. Kovo mėnesį Utenoje viešėjęs finansų ministras išsakė nuomonę, kad visi Utenoje įgyvendinti projektai nedavė finansinės grąžos. Buvo įvardinta, jog Utenos regionas gavo 250 milijonų litų ES paramos, tačiau įsisavino 200 milijonų litų. Praėjusios savaitė savivaldybės pranešime spaudai pasirodė 357 milijonų litų suma, o viename Utenos dienraštyje Utenos savivaldybės administracijos direktorius pasigyrė, kad gauta net 500 milijonų litų ES lėšų. Kontrolierės tarnybos pateikiamoje informacijoje skelbiama, jog visas Utenos rajono savivaldybės ir jos įstaigų turtas vertas 350 milijonų litų. Ir tu žmogau susigaudyk kur čia tiesa?
Apžvelgus investicijas aiškiai matyti, kad direktorius uteniškiams seka pasakas. Pasakas seka ir meras apie savivaldybės funkcijų 24 procentais padidėjimą. Suprask tai nuvarė rajoną į skolas? Finansų skyrius apie jokius 24 procentus nieko nežino. Taip poetiška... Seimo narė M. Petrauskienė spaudoje skolas sieja su investicijomis į švietimo įstaigas. Taigi pažiūrėkim, kur kokios lėšos įdėta ir kokia realybė.

Skaityti daugiau: Susitikau su savivaldybės teritorijų planavimo ir statybų skyriaus ir strateginio planavimo ir...

FaceBook profilis

Susisiek