biblArtėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus ir visuomeninės organizacijos Utenos liberalus jaunimas nariai nusprendė, kad reikia įamžinti šį istorinį įvykį ir sukurti filmą apie Lietuvos nepriklausomybę bei Kovo 11-ąją. Tris dienas keletas filmavimo grupių pasklidę po skirtingas Utenos vietas, kalbino įvairaus amžiaus uteniškius, uždavinėjo klausimus apie Lietuvą, nepriklausomybę, Lietuvos Respublikos vėliavą, patriotizmą, šventės reikšmę, jos šventimą, laisvės sampratą ir kita. Beveik dvi savaites didelis filmuotos medžiagos kiekis buvo montuojamas į kuriamą filmą.

 Filmo kūrėjai šių metų kovo 22 dieną sukvietė gausų uteniškių būrį, daugiausiai jaunimo, į filmo pristatymą ir peržiūrą Utenos A. ir L. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Renginį vedė Utenos liberalaus jaunimo organizacijos nariai Greta Zabulytė ir Tadas Velbasys, savo kūrybos dainas atliko Silvija Slapšytė, Ugnė Malinauskaitė, jai saksofonu pritarė Ignas Jančys, savo kūrybos eiles apie Lietuvą skaitė Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus narė Ingrida Kepalaitė.

Filmas žiūrovų buvo įvertintas gausiais aplodismentais. Buvo prisimintos istorinės žinios, išgirsti kitų žmonių samprotavimai, dalis iš jų privertė susimąstyti, kiti sukėlė šypsenas ar net juoką. Jaunimas įrodė, kad moka bendrauti ir kurti. Žiūrovai dėkojo renginio organizatoriams už prasmingą, įdomų ir šiltą renginį.

I dalis - http://www.youtube.com/watch?v=oXETNuteCGU

II dalis - http://www.youtube.com/watch?v=Us2TMSd6L7U

III dalis - http://www.youtube.com/watch?v=YXK-jG50aZQ

IV dalis - http://www.youtube.com/watch?v=GepoEV6VF1E

 

FaceBook profilis

Susisiek