Mano anketa

Pranešimas visuomenei apie šiomis dienomis vykdomą šmeižto kampaniją mano ir mano šeimos atžvilgiu. Kviečiu visus iki galo paskaityti ir pasidalinti. Galbūt uteniškiams taps aiškiau, kas slypi už šios nusikalstamos atakos siekiant įtakoti po kelių dienų vyksiančius rinkimus.

Beveik 17 metų dalyvauju politinėje veikloje. Per šį laiką teko dalyvauti keliuose rinkimuose ir iš jų du kartus Jūsų pasitikėjimo dėka buvau išrinktas į Utenos rajono savivaldybės tarybą. Ten visus aštuonerius metus dirbau atsakingai, nepraleidau nei vieno savivaldybės tarybos posėdžio, nuolat biure priimdavau Utenos rajono gyventojus, spręsdavau įvairias jų problemas ar rūpimus klausimus. Savivaldybės taryboje dirbau opozicijoje, todėl pagrindinė mano funkcija buvo stebėti ir kontroliuoti valdžios darbą, siūlyti alternatyvius sprendimus, siekti kuo didesnio savivaldos, jai pavaldžių įmonių ir įstaigų, politikų priimamų sprendimų skaidrumo, viešumo – tai dariau aktyviai ir šį darbą dirbau neatlygintinai. Teko daug pamatyti, sužinoti, išmokti, patirti, galiausiai – subręsti politiškai. Subręsti politiškai naujam žingsniui – Utenos rajono mero rinkimams.

Norint dalyvauti šiuose savivaldos rinkimuose man teko ne tik per ypač trumpą laiką suburti pokyčių siekiančią komandą, bet ir pirmą tokią Utenos rajone politinę platformą – visuomeninį rinkimų komitetą. Visos rinkimų kampanijos metu kartu su komanda laikėmės visų privalomų taisyklių ir įstatymų. Kai tuo metu valdžioje esantys kandidatai prisidengę savo tiesioginėmis pareigomis nevengė naudotis savivaldos administraciniais resursais, žiniasklaidos priemonėmis ir kitomis galimybėmis, kurių neturėjo kiti politikai. Tačiau nemokamos vaišės su alkoholiu ir koncertai šimtams žmonių, derinant prie rinkimų ankstinamos šventės, ant kiekvieno kampo skleidžiama propaganda nepadėjo ilgametei rajono valdžiai išsaugoti beveik du dešimtmečius turėtų politinių pozicijų. Utenos rajono gyventojų rinkimuose atiduoti politikams balsai nulėmė, kad pirmą kartą po ilgos pertraukos mandatų skaičiumi (12/12) susilygino dvi politinės jėgos. Viena – siekianti toliau likti valdžioje, kita – siekianti pokyčių. Tie patys mūsų krašto rinkėjai taip pat nusprendė nebeatiduoti, kaip 2015 metais, ilgametei valdžiai pergalės pirmame rinkimų ture, kas reiškė, kad bus dar vienas rinkimų turas. Turas, kuris nulems ar Utena žengs pokyčių keliu, ar liks sename.

Džiaugiuosi, jog skirtingai nuo pirmojo rinkimų turo, antrajame mane sutiko paremti nebe viena, bet jau trys politinės jėgos, kas reiškia gerokai didesnes galimybes nugalėti. Tačiau išaugusi pokyčių galimybė pradžiugino ne visus, nes kai kuriems šių rinkimų baigtis yra mirties ir gyvybės klausimas.

Dažnai žmonės mėgsta sakyti, kad politika yra purvinas dalykas ir jie iš dalies yra teisūs. Tačiau kartais tas purvas pavirsta protu sunkiai suvokiamais dalykais. Taip galėčiau pavadinti tai, kas nukreipta šiomis dienomis mano ir mano šeimos adresu. Akivaizdu, kad kiekvienas viešas asmuo, ypač vykstančių rinkimų metu, susilaukia daug dėmesio, nes tai neatsiejama politinės veiklos dalis, kaip ir įvairios apkalbos, gandai ar paprasčiausias konkurentų juodinimas. Turbūt daugelis yra girdėjęs tokius valdžios bauginimus: „Ateis nauja valdžia, uždarys mokyklas, bibliotekas, kaimų medicinos punktus, laisvalaikio sales, atleis seniūnus, nebevalys žiemą kelių, netvarkys gatvių, galiausiai atleis savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų bei įmonių darbuotojus". Kaip ir turbūt nerastumėme politiko, kuris apie save nebūtų girdėjęs pačių įdomiausių istorijų, kurių dalis puikiai tiktų Hollywood'o filmų scenarijams. Tačiau nei vieni, nei kiti skleidžiami gandai dažniausiai neturi jokio faktinio pagrindo,

Šiuose rinkimuose tikėjausi kovos tarp politikų žiniomis ir gebėjimais įvairiuose debatuose, rinkimų programose, įvairiose diskusijose su rinkėjais. Todėl stengiausi visiškai neliesti temos, kuri nėra maloni mano konkurentui. Savo rinkimų kampanijos metu sąmoningai neskleidžiau tokio fakto, kad iškart po kovo 17 dienos įvyksiančių tiesioginių merų rinkimų antro turo, jau kovo 20 dienos rytą, įvyks Lietuvos apeliacinio teismo posėdis, kuriame bus svarstoma Utenos rajono mero byla. Niekur garsiai netransliavau to, kad Lietuvos apeliaciniam teismui pakartotinai mero atžvilgiu priėmus apkaltinamąjį nuosprendį ir jam įsiteisėjus, pastarasis, remiantis savivaldybių tarybų įstatymo 88 straipsnio 5 punktu, automatiškai prarastų pareigas, kas jo pergalės atveju reikštų iš naujo rengiamus išankstinius merų rinkimus. Turbūt niekas Utenos rajono gyventojams taip pat nesakė, kad tokiu atveju iki naujų rinkimų, mažiausiai pusmetį, Utenos rajoną valdytų vicemeras, kurio pareigos šiandien, kaip prekė siūlomos visiems iš eilės. Tai tik keli dalykai, kurių, vardan politinio korektiškumo, nenorėjau eskaluoti. Nežiūrint į tai, mano politiniai konkurentai ar jiems nuolankūs asmenys nusprendė imtis pačių juodžiausių technologijų ir metodų siekiant ne tik paveikti mane palaikančius rinkėjus, bet ir suduoti smūgį man, mano šeimai, mano komandai ir politiniams partneriams. Ne veltui sakoma, kad yra du būdai politikui laimėti rinkimus. Pirmasis pasirodyti rinkimuose geriau nei kiti konkurentai, antrasis sumenkinti ar padaryti kitus konkurentus panašius į save.

Praėjusį ketvirtadienį Utenos socialdemokratų facebook puslapyje pasirodė pranešimas apie „naujai iškeptą koaliciją", kuriame buvo neigiamai atsiliepiama apie mūsų visuomeninį rinkimų komitetą ir koalicijos partnerius, neva pasidalijusius Utenos rajoną, kaip pyragą. Man viešai sureagavus netrukus šis pranešimas buvo pašalintas, o su manimi susisiekęs Utenos socialdemokratų lyderis Linas Bražionis teisinosi ir patikino, kad jis nežino, kas jį rašė ir kai tik pamatė, nedelsiant ištrynė. Tame pačiame pokalbyje telefonu L. Bražionio man buvo pasakyta (kelios pokalbio citatos):

„Aš juos visus stabdau, ant tavęs čia visokius komentarus prigalvoję ir visokių nesąmonių, tai aš juos sustabdau, aš nieko nedėsiu, tai kažkas paėmė, vis tiek tekstą sukalė, tai dabar išėmiau";
„Tai tu supranti, pas juos visiška desperacija, čia dabar jau ant tiek visi susijautrinę, tai žinok";
„Visi tada pradeda spausti – tu čia kažką daryk, tokias nesąmones, kad nėra konstruktyvaus bendravimo, tai sakau jūs jei turite kažkokių faktus prieš tave, argumentus, tai dėkite argumentus";
„Taigi taip, taigi tu palauk, čia dar ne visi bajeriai, čia vos ne tave čia žinai narkomanu ten išvadino";
„Nu sakau gi, baikite, nesolidu";
„Jiems desperacijos visiškos";
„Čia žmonės dirba tokiais metodais, kur man nesuvokiama, aš tik žinai, man belieka pačiam šokiruotam būti ir nesuprasti kaip galima taip elgtis";
„Tai sakau, kiek aš dar pristabdžiau, paskui aš tau dar galėsiu prie progos parodyti, kokių nesąmonių ten žinai apie tave prisiuntinėta";
„Aš sakau, aš šitų va senių nesuvaldau, aš tau tiesiai šviesiai sakau";

Gal tik sutapimas, bet Ilgai laukti netruko ir netrukus internete, socialiniuose tinkluose pasirodė įvairūs memai (nuotraukų iškraipymai) siekiant sudaryti neigiamas interpretacijas, mano atžvilgiu, neigiami komentarai iš netikrų paskyrų. Tačiau tai neprilygo masiškai per facebook mesenger programėlę ir kitas internetines priemones paskleistas maketas, kuriame mano ir mano šeimos narių atžvilgiu buvo pateikti sveiku protu nesuvokiami kaltinimai nebūtais dalykais. Nors tekste sukurpti dalykai, o ir neegzistuojanti nuoroda daugeliui tikriausiai turėjo sukelti bent kiek abejonių, nemaža dalis gavę tokias žinutes, turbūt nustebinti tokios informacijos, ja toliau dalinosi taip nenoromis tapdami tų, kurie šią šmeižto kampaniją sugalvojo, įrankiais.

Kadangi niekada nebuvau teistas, kuo nors kaltinamas ar įtariamas, neturėjau jokių bylų, nebuvo ir nėra jokio menkiausio fakto apie mano kada nors padarytą kokį nors nusižengimą, gal tik išskyrus kelių eismo taisyklių pažeidimus, nedelsiant kreipiausi į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovą. Pastarasis patarė man ir visuomenei vadovautis VRK (vyriausiosios rinkimų komisijos) anketoje skelbiamais duomenimis, kurie yra patikrinti ir oficialūs apie bet kurį kandidatą, tame tarpe ir mane. Tuo pačiu patariamas kreipiausi į policiją dėl prieš mane nukreiptos šmeižto kampanijos, kurios užsakovus turėtų nustatyti baudžiamojo proceso būdų atliktas tyrimas. Nors rinkimai įvyks netrukus, tikiu, kad atsakingi asmenys bus anksčiau ar vėliau nustatyti ir iš jų pareikalauta atsakomybės. Tuo pačiu noriu palinkėti visiems gaunamą, siunčiamą ar dalinamą informaciją visada gerai pasverti, ypač kai ji skleidžiama prieš pat rinkimus.

Ačiū Jums visiems už palaikymą.

FaceBook profilis

Susisiek