5Šiandien įvyko paskutinis šių metų savivaldybės tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo apsvarstyta per 40 klausimų. Yra gerų naujienų uteniškiams ir nelabai gerų.
Gera naujiena ta, kad Dauniškio ežere jau šią vasarą įsikurs vandenlenčių trasa. Šiame objekte bus ir kitų pramogų. Drąsūs uteniškiai nepabūgo investuoti į jaunimo tarpe populiarią pramogą. Tai bus pirmasis projektas įgyvendintas šalia mieste įkurtų viešųjų erdvių. Geriau vėliau, nei niekada.
Prastesnė naujiena ta, kad mėgstanti išlaidauti rajono valdžia nesusitvarkė su rajono finansais. Pritrūkusi beveik milijono eurų įvairiems atsiskaitymams, juos nukėlė į kitus metus. Aišku tai, kad bus ieškoma iš kur paimti trūkstamas lėšas ir bijau, kad tam bus pasitelktas taupymas biudžetininkų sąskaita arba nauji mokesčiai visiems uteniškiams. Liberalai to nepalaikys.Vien Utenos komunalininkui trūksta 400 000 eurų. Tai tik rodo, kad jau šiandien valdžia nesusitvarko su išsipūtusiomis išlaidoms viešų erdvių ir parkų priežiūrai. Skolintis juk taip pat nebegali, nes jau įsiskolino iki limitų. Sunku pagalvoti kas laukia po kelių metų, jei jau šiandien trūksta lėšų. Kas dar tiki, kad parkai už dyka?! Gera naujiena ta, kad po truputį į priekį juda Dauniškio mikrorajono kvartalinė renovacija, nors ir iki šiol dar nėra išspręstas finansinis klausimas – iš kur paims savivaldybė reikalingas lėšas?!
Prasčiau su Aukštakalnio kvartaline renovacija. Prieš rinkimus rajono valdžia visur garsiai trimitavusi, kad vokiečiai sutvarkys pusę Aukštakalnio kvartalo, dabar jau išsisukinėja. Aiškina, kad žurnalistai ne taip parašė ir gyventojus suprask informuos apie realią situaciją. O situacija reali tokia, kad vokiečiai nesiruošia duoti jokių milijonų kvartalo tvarkymui, nebent Pasakos darželio remontui ir tai jei būtų pasiektas energetinio efektingumo A lygis. Galbūt bus galimybė gauti lėšų kiemų sutvarkymui iš valstybės, bet ir tai su sąlyga, kad žmonės už savo lėšas turėtų renovuotis grupes namų (po kelis vienoje vietoje). Kažkaip nelabai realu. Trumpai pasakius – suvedžioti ir palikti nežinomybėje.
Gera naujiena ta, kad pagaliau baigiasi Aušros gatvėje 38 (buvusi BIKUVA, dabartinis EOLTAS) savivaldybės pastato nuoma už juokingus nuompinigius. Nuspręsta per ateinančius metus pastatą parduoti. Aišku išnomavus rinkos verte būtų labai pelninga, tačiau kadangi 15 metų buvo nuomota po 1,8 lt už kvadratinį metrą, tai geriau jau pelningai parduoti, nei toliau nuomoti už tokią kainą. Beje, kol parduos pastatą, jis bus nuomojamas 2,5 euro už kvadratinį metrą. Mums bandė šiandien įrodyti, kad tokia kaina Utenos miesto centre 350 kvadratinių metrų pastatui su stovėjimo aikštele yra reali. Sakyčiau 5 kartus mažesnė, nei rinkos. smile emoticon
Absurdinė situacija. Aukštakalnio g. 3 veikia laidojimo apeigų paslaugas teikianti įmonė, tačiau pastatas priklauso ligoninei (pastaroji savivaldybei). Ligoninės vadovas suplanavo artimiausiu metu šias patalpas rekonstruoti prisidengdamas kažkokiais ateities patalpų poreikiais. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Vaikų skyriaus palatos neremontuotos, nervų ligų skyrius neremontuotas, liftai ir kita infrastruktūra taip pat laukia remonto ir čia sugalvojama remontuoti „laidojimo biuro“ patalpas. Prisimenate prieš metus planavo už 10 milijonų litų Utenos kapinėse įrengti harmonijos parką. Taip išeina vaikų gydymo patalpoms lėšų nėra, tuo tarpu ritualinių apeigų patalpoms bus numatyta?! Juk yra daug privatininkų, kurie ir be valdžios lockos teikia tokias paslaugas savo patalpose. Įdomu kur mūsų miesto gyventojus veda valdžia ir valdininkai?
Liūdna, bet savivaldybės tarybos posėdžiuose toliau renkasi senjorai prašydami paramos atleidžiant nuo žemės mokesčio. Kaip ten sakoma - svarbiausia žmogus. Tendencija verčia susirūpinti...
Gera naujiena ta, kad Utenos regiono atliekų tvarkymo centras dar kartą perskaičiuos „vartų mokestį“ ir galbūt jis atpigs. Kitaip pasakius aišku, kad kitais metais brangs šiukšlių išvežimo mokestis, tačiau galbūt šiek tiek mažesne suma.
Gera naujiena ta, kad Dauniškio gimnazija turi naują direktorę, nes buvęs direktorius po kelionės į JAV, nebegrįžo į Lietuvą. Buvusi direktoriaus pavaduotoja A. Skeirienė patvirtinta gimnazijos vadove. Ta proga ją sveikiname ir linkime kūrybinio bei tolerantiško darbo su mokytojais ir mokiniais.

1

2

3

4

5

6

7

 

FaceBook profilis

Susisiek