Vasario 18 dienos Utenos rajono savivaldybės tarybos (Taryba) posėdžio apžvalga

Vasario 18 dienos Utenos rajono savivaldybės tarybos (Taryba) posėdžio apžvalga

Gera naujiena

Geros žinios Hipodromo gatvės, tiksliau ja važiuojantiems, sodų gyventojams. Pasak savivaldybės Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo, jau šią vasarą arba rudens pradžioje (priklausomai nuo viešųjų pirkimų) planuojama pradėti atlikti gatvės remonto darbus. Jau sunku suskaičiuoti, kiek kartų šios gatvės galimo remonto klausimą esu kėlęs, tačiau svarbiausia – rezultatas pasiektas.

Pesimistinė naujiena

Posėdžio metu buvo tvirtinamas šių metų savivaldybės biudžetas. Tapo jau įprasta, jog suplanuota išleisti daugiau, nei bus surinkta. Kitaip pasakius, toliau gyvenam ne pagal kišenę… Į biudžeto suplanavimą netilpo praėjusių metų įsiskolinimai, tai reiškia, jog „nebesuduriami galai“. Prastus biudžeto reikalus rajono valdžia nusprendė bent iš dalies padengti švietimo, kultūros ir socialinių įstaigų ir jų darbuotojų sąskaita. Liberalai jau ankščiau yra deklaravę, jog nepalaikys taupymo eilinių darbuotojų sąskaita tol, kol tam yra tinkamesnių sričių. Spėkit ar mažinant biudžetininkams atlyginimus savivaldybės vadovai mažinasi sau gaunamus prie atlyginimų priedus?

Įdomi naujiena

Nors, Utenos rajone yra vos per 40 000 deklaruotų gyventojų, finansų ministerija nurodo, jog yra 41 000 gyventojas. Įdomu tai, kad kompetentinga institucija pateikia mums duomenis, kurie rodo, jog 2016 m., lyginant su 2015 m., Utenos rajone padaugės 2839 gyventojais. Žinant, kad gimstamus rajone siekia apie 300 vaikų per metus, belieka tik spėlioti kas tie 2500 gyventojų.

Keista naujiena

Pernai savivaldybės iš valdžioje esančių verslininkų nupirkta miesto „puošmena“, buvusios kavinės „Malūnas“ pastatas, iki šiol stovi nenugriautas. Pasak administracijos direktoriaus, vyksta įvairių dokumentų tvarkymas. Na, gali būti, jog dokumentų tvarkymas užtrunka, tačiau vakar paaiškėjo, kad, kol jie buvo tvarkomi, planuota utilizacijos kaina padidėjo kelis kartus – iki 70 000 eurų. Liberalai ne pirmą kartą siūlė eiti racionalumo ir ūkiškumo keliu. Žinant sudėtingą savivaldybės finansinę situaciją, pasiūlėme, pabaigus rengti dokumentus, šį pastatą su sklypu parduoti aukciono būdu. Tokiu būdu būtų sutaupytos utilizacijai reikalingos lėšos, neprireiktų lėšų naujam statiniui ir dar galima būtų gauti nemažą pelną. Deja, bet poetiškos sielos rajono meras ne pirmą kartą nustebino paaiškindamas, jog jis toje vietoje kada nors įsivaizduoja įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę. Tiesiog „geniali“ vizija, kai žinai, kad už keliasdešimt metrų yra kita automobilių stovėjimo aikštelė, kuri dažniausiai būna tuščia.

Ekonominė naujiena

Taryba patvirtino naujas investicijas į Utenos šilumos tinklų įmonę, už kurias bus nupirktas naujas katilas. Įrengus naują katilą, pavyks pasiekti 100 procentų kūrenimą vadinamais „čipsais“.
Informatyvi naujiena
Svarbi žinia bepiločių lėktuvėlių pilotams.  Patvirtintas sąrašas Utenos rajono pastatų ir teritorijų, virš kurių bepiločiams orlaiviams skraidyti draudžiama. Taigi, nuo šiol, jei sugalvosite paskraidyti pvz. virš Utenio stadiono, galite būti nubaustas. Tiesa, jei atsiras priemonės su kuriomis galima bus sulaikyti pažeidėją.

Gera naujiena

Posėdžio metu patvirtinta nauja futbolo klubo „Utenis“ valdyba, kurioje atsirado ir stambių verslininkų pavardės. Dar prieš mėnesį buvo dvejonių, ar Utenos futbolo klubui pavyks dėl finansinių priežasčių išlikti aukščiausioje lygoje, tačiau klubas rado naujų rėmėjų ir situacija taisosi.

Įtartina naujiena

Pernai buvo įgyvendintas Klovinių užtvankos remonto milijoninis projektas. Nors prieš tai buvo daromi įvairūs tyrimai, techniniai projektai ir kiti paruošiamieji darbai, „netyčia“ atsirado nenumatytų darbų už 500 000 eurų. Galbūt atsitiktinumas, tačiau projektą ir papildomus darbus įgyvendino valdžioje esančio verslininko įmonė, kuri yra beveik nuolatinė Utenos rajono savivaldybės projektų įgyvendintoja. Nors savivaldybė dar nerado lėšų atsiskaityti už prieš tai vykdytus papildomus darbus, gali būti taip, jog tai ne pabaiga. Gaila tik mūsų švietimiečių, kultūros, socialinių ir seniūnijų darbuotojų, kurių sąskaita sutaupytos lėšos kišamos, tikra to žodžio prasme, į balą, tiksliau – į užtvanką.
Neišnaudotų galimybių naujiena
Tarybos valdantieji patvirtino Utenos rajono turizmo sektoriaus strategiją. Liberalai balsavo prieš dokumentą, kuriame nėra numatyta net konkrečių žingsnių, kaip mūsų kraštą padaryti turistų traukos vieta. Žinant, jog Utenos rajonas Lietuvos turizmo sektoriuje užima 0,2 proc, o Utenos apskrityje tik 7,6 proc, reikia nebe formalias strategijas pirkti už tūkstančius eurų, bet sėsti prie stalo visoms suinteresuotoms pusėms ir parengti rimtas gaires.

Optimistinė naujiena

Molėtų rajono savivaldybės inicijuotas ir mūsų Tarybos vakar palaikytas, ateityje Utenos regione startuos e-turizmo projektas. Projekto įgyvendintojai sukurs mobilią aplikaciją telefonams ir internetinį puslapį, kurie sudarys gerokai didesnes galimybes keliautojams gauti informaciją apie lankytinas mūsų regiono vietas. Bus įdiegta elektroninių gidų sistema, kad turistai atvykę į lankytiną vietą (tokių iš pradžių bus 40) ir pridėję prie specialaus NFC magnetuko savo telefono aparatą, išgirs ir pamatys visą informaciją apie lankomą vietą. Tikiuosi projektinės ES ir valstybės lėšos ir toliau bus nukreiptos į panašias technologines naujoves, kurios mūsų ar kitus regionus turizmo atžvilgiu gali padaryti išskirtiniais.

Paukščių naujiena

Posėdžio metu apžvelgta „karo“ eiga tarp Utenos miesto seniūnijos ir Dauniškio ežero pakrantėje įsikūrusių varninių paukščių būrių. Pasak Utenos rajono savivaldybės aplinkosaugininkų, pernai buvo iškeldinta beveik 250 lizdų, tačiau 2016 metais savivaldybė planuoja skirti dar daugiau lėšų šių paukščių populiacijai reguliuoti. Lauksime tęsinio.
Nuomos ir pardavimo naujiena
Artimiausiu metu bus paskelbtas Aušros g. 38 pastato (buvusi BIKUVA, dabartinis EOLTAS) nuoma. Patalpos bus nuomojamos iki to laiko, kol bus parduotos aukcione. Puiki proga verslininkams įsigyti patalpas geroje miesto vietoje.

Etikos žinia

Posėdžio metu Tarybos Etikos komisija pristatė savo veiklos metinę ataskaitą. Komisijos pirmininkas jau antrą kartą atidėjo Tarybos nario Liuoniaus Purvinio viešo manęs atsiprašymo klausimą, nes purvais pasidrabstęs verslininkas antrą mėnesį nesirodo Tarybos posėdžiuose. Lauksime grįžtančio.

Parašykite komentarą