Utenos liberalai: plaukimas pasroviui šiandien prilygsta judėjimui atgal

Utenos liberalai: plaukimas pasroviui šiandien prilygsta judėjimui atgal

Šiemet jau ketvirtą kartą Utenos liberalai surengė Žolinę senajame miesto parke. Dar nenutilus šventės atgarsiams vėl imta diskutuoti ne tik apie parko atgaivinimą, bet ir apie stiprėjančią liberalų srovę, artėjančius savivaldos rinkimus bei ateities Uteną. Apie tai – Luknės Aukštaitės pokalbis su LR Liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus pirmininku, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariu Marijumi Kaukėnu.

Kodėl Žolinės šventei kasmet renkatės senąjį parką?

Miestiečiai apie parko, kuriame ne vieną dešimtmetį vyko gegužinės, Joninės, koncertai, atgaivinimo idėją diskutavo jau seniai – po to, kai sudegė scena, jis buvo visiškai pamirštas valdžios, apleistas, visas plotas savivaldybės perduotas Utenos urėdijos žinion. Mūsų žiniomis, urėdija neprieštarautų grąžinti parką, tačiau kai prieš keletą metų viešai diskutavome su rajono valdžia dėl parko susigrąžinimo ir atkūrimo buvo aiškiai pasakyta, kad savivaldybė to daryti nesirengia. Vis tik liberalai pasiryžo sugrąžinti daug metų buvusią svarbią vasaros renginių vietą uteniškiams. Jau pirmą kartą ten surengus Žolinę, susirinko gausus būrys žmonių, o šiemet suplūdusi rekordinė minia tik patvirtino, kad uteniškiams senasis parkas svarbus ir reikalingas. Tereikia tik noro ir politinės valios, nebūtinos didelės investicijos, kad būtų sutvarkyta žole ir brūzgynais apaugusi vietovė. Galima būtų pasinaudoti Ignalinos rajono patirtimi ir aukštuose medžiuose įrengti laipykles. Taip parkas būtų gyvas ne tik renginių metu, o gyventojai turėtų progą aktyviai pramogauti neurbanizuotame gamtos kampelyje.

Liberalai šią Žolinę pasitiko atsinaujinę, pagausėję. Ar ir toliau stiprinate jėgas?

Ne tik Utenoje, bet ir visoje šalyje Liberalų sąjūdis stiprėja. Neseniai Utenoje prie mūsų prisijungė Liberalų ir centro sąjungos skyrius, tokie jungimaisi vyksta visoje Lietuvoje. Nuo kovo mėnesio Liberalų sąjūdis – vieninteliai liberalai Utenoje, taigi žmonėms nebeteks blaškytis ir spręsti, kuriuos liberalus palaikyti ar prie kurių prisijungti. Šiuo metu Utenos skyriuje – per 150 narių ir jų gretos vis gausėja, kviečiame prisijungti visus žmones, kuriems artimos mūsų idėjos. Šalia mūsų skyriaus veikia ir Utenos liberalaus jaunimo organizacija, vienijanti per 50 narių.

Naujų narių atėjimas į partiją yra sveikintinas dalykas, nes kiekvienas atsineša naujų, šviežių minčių ir idėjų, kurios kartais žmonių būna geriau įvertinamos negu politikos senbuvių. Puikus pavyzdys – verslininko ir filantropo Antano Guogos sėkmingas prisijungimas prie Liberalų sąjūdžio ir, žmonių sprendimu, tapimas Europos Parlamento (EP) nariu.

A. Guoga įsteigė savo biurą Utenoje, Jūs tapote jo patarėju Utenos regione. Kokia iš to nauda uteniškiams?

Pastaruoju metu A. Guoga Utenoje lankėsi du kartus, nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro susitikinėdamas su uteniškiais. Vykstant EP rinkimams aš įsiliejau į jo komandą, po rinkimų jis įsteigė savo biurus kai kuriuose Lietuvos miestuose, vieną jų – Utenoje, Kudirkos g. 22. A. Guoga, tapęs EP nariu, nusprendė kiekvieną savo atlyginimą skirti labdarai, tam tikra dalis teks ir Utenai. Taigi, be netiesiogiai juntamos politinio darbo naudos, uteniškiai pajus ir tiesioginę – finansinę. Biure visuomet laukiami uteniškiai.

Artėja rinkimai į rajonų savivaldybių tarybas ir tiesioginiai merų rinkimai. Ar dalyvausite juose?

Šie rinkimai bus kiek kitokie tuo, kad rajonų merai bus renkami tiesiogiai. Merai didelių galių neturės, tačiau bent jau bus suteikta galimybė žmonėms pareikšti savo valią. Iki šiol merą išrinkdavo po kilimu susėdę partijų atstovai. Utenos liberalų sprendimu, aš dalyvausiu mero rinkimuose. Sutinku su tokiu įpareigojimu, nes esu uteniškis, su šeima gyvenu ir gyvensiu Utenoje, todėl man svarbu, kaip valdomas rajonas ir kad jis taptų klestinčiu regiono lyderiu, o ne tik gražiu provincijos kampeliu atostogoms.

Praėjusiuose savivaldos rinkimuose Liberalų sąraše buvo jaunų žmonių, amžiaus vidurkis nesiekė 30 metų. Šį kartą mūsų sąrašas bus gerokai solidesnis, jį papildys didelę vadybos bei administravimo patirtį turintys verslininkai, gydytojai, bendruomenių atstovai, dėstytojai, mokytojai, biudžetininkai bei kitų sričių specialistai.

Kodėl uteniškiai turėtų už jus balsuoti rinkimuose?

Mes ir dabar dirbame uteniškių labui, tačiau būnant opozicijoje galime tik siekti, kad žmonėms būtų prieinama objektyvi informacija apie rajono valdymą, ne tik ta, kurią oficialiai skelbia valdžia. Darbas opozicijoje nesuteikia didelių galimybių priimti realius sprendimus. Sieksime sudaryti naują valdančią daugumą, nes ne tik matome esamas ir ateityje laukiančias rajono problemas, bet ir žinome, kaip jas išspręsti. Mes turime strategiją, kaip rajoną padaryti klestinčiu, konkurencingu, nes šiuo metu reikia būti dinamiškam, veikti ypač aktyviai, realiai ieškoti inovacijų ir investicijų, neužtenka tik plaukti pasroviui. Šiuo metu, kai vyksta konkurencija ne tik tarp valstybių, bet ir tarp miestų, plaukimas pasroviui lygus judėjimui atgal. Dėl Europinės paramos visi miestai gražėja, todėl nebeužtenka būti patraukliais tik grožiu. Reali strategija rajono ateičiai, laisvoji ekonominė zona naujoms darbo vietoms kurti, gerokai artimesni valdžios ir visuomenės santykiai tarpusavio pasitikėjimui didinti, platus laisvalaikio pasirinkimas uteniškių kasdienybei paįvairinti, neformalus jaunimo užimtumas, skaidrūs ir pamatuoti mokesčiai, naujoviškas požiūris į politiką, tai tik keli dalykai, kuriuos mes planuojame įgyvendinti.

Dėkoju už pokalbį.

Parašykite komentarą