Temidės nuosprendis Utenos rajono valdžiai

Temidės nuosprendis Utenos rajono valdžiai

Nedidelė, bet įkvepianti teisingumo pergalė prieš Utenos politikų karalystę. Vietinės valdžios bandymas „buldozeriu” prastumti „savo” žmogų į Utenos poliklinikos vadovus atsimušė į teisingumo sieną.

Vakar Utenos Teismas priėmė nutarimą, kad Utenos poliklinikos vadovo parinkimo konkurso rezultatai turi būti panaikinti. Teismas konstatavo, kad šias pareigas pretendavusi užimti Utenos ligoninės direktoriaus pavaduotojo S. Naumkino žmona B. Naumkinienė neturėjo reikalingos tam vadovavimo patirties, nors ji ir bandė įtikinti Teismą, kad prieš tai vadovavusi vienai valytojai ir slaugytojai, gali vienodai vadovauti ir 220 darbuotojų bei gydytojų būriui… Taip pat Teismas konstatavo, jog konkurso komisijos pirmininkas R. Čepukas dėl artimų ryšių su konkurso dalyvės vyru, nenusišalinęs nuo konkurso veikė viešųjų ir privačių interesų konflikto situacijoje. Nors, dėl vadovavimo patirties stokos p. Naumkinienės kandidatūra neturėjo būti net svarstyta konkurse, komisija to neįvertino, o komisijos pirmininkui p. Čepukui skirus kolegos žmonai didesnį balą, buvo išvengta papildoms kandidatų kvalifikacijos vertinimo, kas ir nulėmė galutinį konkurso rezultatą. Dėl to didžiulę kompetenciją ir vadovavimo patirtį turintis, bei dviem sveikatos apsaugos ministrams patarinėjęs kitas kandidatas pralaimėjo konkursą kaimiškosios ambulatorijos gydytojai.

Galima pasidžiaugti, jog šiam Utenos rajono valdžios planui (pastatyti savo žmogų) nepadėjo nei įvairūs ryšiai, nei didžiulis politinių bendražygių palaikymas, nei brangūs savivaldybės advokatai. Tačiau liūdina tai, kad šioje, nepotizmo istorijoje teko eilinį kartą stebėti valdžios siekį bet kokia kaina ir priemonėmis siekti naudos “saviškiams”. Nors ir savivaldybės administracija turi galinčius ją Teisme atstovauti 5 juristų etatus, Utenos mokesčių mokėtojams dėl rajono vadovų noro pakovoti už “saviškius” teks padengti ne tik nemažas ieškovo bylinėjimosi, bet ir savivaldybės nepigiai nusamdytų advokatų išlaidas. Sutapimas ar ne, bet ta pati advokatų kontora ne tik dar papildomai konsultuoja Utenos rajono savivaldybę, bet atstovauja korupcinėje byloje ir patį Utenos rajono merą.

Nors Teismas ir priėmė argumentuotą nutarimą, nenustebsime jei rajono valdžia nuspręs bylinėtis toliau, juk ne už savo pinigus tą reikėtų daryti, o už visų uteniškių. Juo labiau taip jau darė, kuomet iki pat aukščiausiojo Teismo kovėsi už politinio bendražygio, Utenos ligoninės direktoriaus D. Drungos priedą prie atlyginimo, kuris vėliau paaiškėjo, kad negalėjo būti skirtas. Tuomet kaltų dėl to, kad metus laiko šviežiai įdarbintam ligoninės vadovui buvo mokėtas nepagrįstas 40 procentų priedas prie atlyginimo, neatsirado. Šioje istorijoje tikriausiai taip pat kaltų nebus, nes kaip gi čia saviškius bausi už tai, kad norėjo savo žmoną gerokai kilstelėti pareigose? Juk p. Naumkinas ir taip „nukentėjo” nuo darbo inspekcijos už darbą vienu metu dviejose vietose. Nebarsi juk ir pagrindinio Utenos ligoninės bei PSPC veiklos kokybės prižiūrėtojo R. Čepuko, kuris eidamas Utenos sveikatos įstaigų stebėtojų tarybų pirminkų pareigas, pats gydosi kažkodėl užsiregistravęs privačioje klinikoje. Ką jau ten kalbėti apie šios istorijos dalyvių moralinius vertinimus, kuomet siekiant tikslo buvo veikiama interesų konflikto santykiuose. Nenubaustas iki šiol už daugkartines pravaikštas darbo metu ir laikinai Utenos poliklinikai vadovaujantis bei už tai gaunantis 1735 eurų priedą V. Kadleris. Tai, kad rajono mero sūnėnas vedęs pastarojo žmonos dukrą, turbūt nebaudžiamumui įtakos jokios neturi?! Tačiau kalbant apie eilinius gydytojus, situacija yra priešinga. Vienas gydytojų sąjungos vadovų po valdžiai nepalankaus liudijimo šiame teisminiame ginče, netrukus susilaukė iš Ligoninės vadovybės, kurioje yra p. Naumkinienės vyras, raginimų pasiaiškinti dėl anoniminių skundų gydytojo darbo atžvilgiu. Toks “nepaklusniųjų” auklėjimas Utenos rajono valdiškose įstaigose aišku nėra naujiena. Apie tai pasakoja tiek mokytojai, tiek socialiniai darbuotojai, tiek tie patys medikai, o praėjusią savaitę, pasak savivaldybės administracijos darbuotojų Utenos miesto vyriausiasis architektas po pokalbių su rajono valdžia iškeliavo tiesiai “į biuletenį”. Nežiūrint į tai Utenos rajono savivaldybės įstaigų ir įmonių darbuotojams norisi palinkėti – netylėkite ir neužsimerkite prieš neteisingumą savo įstaigose, o mes pažadame padėti su tuo pakovoti.

Lauksime naujo konkurso į vienos svarbiausių Utenos rajono įstaigos vadovus ir tikėsimės, kad šį kartą konkursas bus be pažeidimų, skaidrus ir be jokių interesų konfliktų, o naujasis vadovas atlyginimą gaus ne už sėdėjimą namuose, bet už darbą įstaigos, jos darbuotojų ir pacientų labui.

Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Marijus Kaukėnas

Parašykite komentarą