Svarbiausia žmogui – tarpusavio meilė ir šeimos šiluma

Svarbiausia žmogui – tarpusavio meilė ir šeimos šiluma

Tarpušvenčiu tarp Kalėdų ir Naujųjų metų vieną vakarą Utenos kavinėje „Antika“ karaliavo vaikai. Šventinį vakarėlį jiems pagal kavinės direktorės Daivos Pečionės sumanymą surengė Lietuvos liberalų sąjūdžio Utenos skyrius.

Čia buvo pakviesti vaikai iš Utenos vaikų globos namų, Utenos vaikų socialinės paramos ir ugdymo centro ir Anykščių rajono Aulelių vaikų globos namų. Atėję lydimi auklėtojų, vaikai iš pradžių jautėsi kiek suvaržyti, tačiau renginio šeimininkų parengta programa juos greitai „atšildė“. Kavinės darbuotojos iškart skubėjo prie staliukų nešinos vaikams dovanų karnavalinėmis puošmenomis, gniužulais saldžios vatos, kuria mažyliai smaguriavo su didžiausiu pasimėgavimu. Tačiau vakarėlio programa neleido jiems ilgai būti ramiai. Su Utenos ugdymo įstaigų meno mėgėjų ir jų vadovų pagalba išėjo šauni programa. Ją vedė linksmoji Pepė Ilgakojinė: ne tik programai vadovavo ir šmaikščiai pristatinėjo atlikėjus, bet ir neleido vaikams nė minutei apsnūsti – uždavinėjo klausimus, krėtė pokštus, kartu žaidė. Mažieji vakaro svečiai greit pasijuto devintam danguj ir spindėte spindėjo nuo įspūdžių.

 O čia gerosios tetos smaližiams jau dėjo ant stalų kvepiančias picas. Kaip išaiškėjo iš atsakymų į Pepės Ilgakojinės klausimus, vaikų namų auklėtiniai, netgi mažesnieji, neblogai nusimano, iš ko daromos picos. Bet vienas dalykas žinoti, o visai kas kita – valgyti. Ir dar tikrų tikriausioje kavinėje. Teisybė, kai kurių vaikų net skanusis valgis nesuturėjo pirmiau nepuolus prie dovanojamų balionų. Jų buvo visokiausių – įvairių spalvų ir visokių formų, o įdomiausia – jų pūtimas.

Kai jau buvo prisižaista, picos suvalgytos, atėjo Kalėdų Senelis. Vaikai tuoj apsupo lauktąjį svečią, spraudėsi artyn, ropštėsi ant kelių ir kiekvienas skubėjo pasirodyti, kokį eilėraštį išmokęs. Senelis, žinoma, apdalino dovanėlėmis. Jam dovanėles (vaikams nepastebimai) „tiekė“ šios šventės sumanytoja geroji vakaro dvasia Daiva Pečionė.

Šis vakaras „Antikos“ kavinėje, kur Daiva dirba su vyru, – ketvirtas, Kalėdų proga dovanojamas vaikams kavinių tinklo verslą turinčios šeimos. Daiva nebe pirmi metai bendrauja su vaikų globos namais, lanko jų gyventojus, įvairiomis progomis stengiasi jiems padaryti šventę, vasarą buvo pakvietusi į sodybą kaime. Tas bendravimas leido pamatyti, jog globos namuose vaikams materialiai nieko netrūksta. „Jie turi viską, išskyrus šilumą, kurios jiems taip reikia…“ – įsitikino moteris, nes pačiai svarbiausi dalykai – šeima, vaikai, tarpusavio meilė ir šiluma, vidinė ramybė, ko šiais laikais dažnai taip trūksta. Jauna moteris, besilaukianti netrukus turinčio pasibelsti į pasaulį antrojo vaikelio, prisipažįsta visad norėjusi didelės šeimos. Užtat taip sugeba įsijausti į globos namuose augančių vaikų troškimą būti ne tik aprūpintiems, bet ir mylimiems, pripažintiems. „Norėjosi jiems šįvakar leisti pajausti tą meilę ir šilumą, parodyti, kad ir jie gali pabūti tarp kitokių žmonių, pamatyti, kad ir kiti gali su jais elgtis pagarbiai“, – sakė renginio idėjos autorė.

Šventes vaikams dovanodavusi nuo savo šeimos, kai dar nebuvo politikė, šias mintis Daiva Pečionė atsinešė į Liberalų sąjūdį, ir jos idėjos buvo palankiai priimtos. „Mūsų veikla sutapo“, – sakė skyriaus pirmininkas Marijus Kaukėnas. Skyriaus nariai taipogi daug kartų buvo vaikų namuose su dovanomis, seneliu šalčiu, rengė sporto varžybas ir išvykas į gamtą. Pasak Marijaus Kaukėno, per tuos susitikimus pasimatė, kad vaikams reikia ne tiek dovanų, kiek dėmesio, neformalaus bendravimo, monotoniško gyvenimo paįvairinimo su kitokiais žmonėmis, kitokia aplinka. Juk augdami atskirti nuo tikrojo gyvenimo dauguma vaikų namų auklėtinių iki pilnametystės taip ir neišmoksta savarankiškumo ir dažnai jiems tai tampa tikra drama. Jo nuomone, savivaldybė turėtų daugiau dėmesio skirti savo vaikų namų auklėtinių paruošimui išeiti į savarankišką gyvenimą.

Daiva Pečionė sako, jog ją kaip tik ir patraukė interesų bendrumas – dirbti miestui, jo gerovei, šeimos svarbos pripažinimas. „Laikomės principo, jog pagalbos ir supratimo tiems, kuriems reikia labiausiai niekada per daug nebus“, – sako Daiva. Ir šią šventę, kurią sugalvojo ji, surengti padėjo visa komanda – kolegos: suorganizavo programą, rado rėmėjų, patys prisidėjo darbu ir lėšomis.

Šventei einant į pabaigą laukė ypač širdingas ir tarp visų linksmybių truputį graudokas vakaro momentas: vienai uteniškių šeimai įteikta parama skirta padėti įsigyti klausos aparatą dukrelei. Tai Liberalų sąjūdžio narių iš širdies skiriama dovana.

Parašykite komentarą