Pavasarinė savivaldos apžvalga

Pavasarinė savivaldos apžvalga

 (D. Drunga ir V. Kadleris)

VIETOJ DIDESNIŲ ATLYGINIMŲ MEDIKAMS – ATMINIMO ŽENKLIUKAI IR NEMOKAMAS E. KUČINSKO KONCERTAS

Jau ne pirmus metus Utenos ligoninėje vyksta “nematoma” kova tarp gydytojų ir rajono valdžios elitui priklausančios ligoninės vadovybės. Gydytojai reikalauja ne tik padorių darbo sąlygų, tinkamų galimybių kelti kvalifikaciją ar būtinos jų darbui medicininės įrangos, tačiau ir oraus atlyginimo.

Nors praėjusius metus Utenos ligoninė baigė su kelių šimtų tūkstančių eurų perviršiu (pelnu), vykdant ministrų rekomendacijas ir lyginant su kaimyninėmis ligoninėmis Utenos ligoninės gydytojams, slaugytojams ar kitiems darbuotojams atlyginimai didinami tik dalinai. Kitaip tariant, Utenos ligoninė atlyginimų atžvilgiu atsilieka ne tik nuo kitų regioninių ligonių, bet ir nuo dalies mažesnių rajoninių ligoninių. Šiuo metu devynių gydytojų trūkumą turinčios, o nesenai ir gydymo licencijos dėl šios priežasties vos nepraradusios Įstaigos vadovas D. Drunga, kaip ir jo bendrapartietis savivaldybės meras A. Katinas tame neįžvelgia nieko blogo ir vietoj didesnių atlyginimų medikams jų profesinės dienos progą pasiūlo būti apdovanotais atminimo ženkliukais bei pasigrožėti nemokamu koncertu. Nors už Utenos regiono gyventojų sveikatos priežiūrą ir gydymą atsakingi politikai nesupranta, kodėl, pavyzdžiui, jaunas chirurgas atsisako naktimis budėti už 0,50 euro centų valandos įkainį, kiekvienam gydytojui aišku, kad sotus blizgučiais ir estrados muzika nebūsi. Klausimas, kada tą supras savo atlyginimais ir priedais prie jų nepamirštantys pasirūpinti Utenos socialdemokratai. Gal tuomet, kai nebeliks kam gydyti Utenos krašto žmones?

SOLIDUS 40 PROCENTŲ PRIEDAS PRIE ATLYGINIMO VADOVUI, KURIO NĖRA

money-bank-note-euro-hand-banknote-currency

Tęsiant apie priedus, ne kartą teko rašyti apie tai, kaip kiekvienais metais Utenos ligoninės vadovui D. Drungai “saviškiai” savivaldybės taryboje parūpina 40 procentų metinį priedą prie atlyginimo. Nors dėl eilinių gydytojų ar medicinos darbuotojų atlyginimų didinimo rajono vadovai nesiima jokios iniciatyvos, dėl “saviškio” vadovo priedo prieš kurį laiką mokesčių mokėtojų lėšomis kovėsi net iki pat Aukščiausiojo teismo, kol galiausiai pralaimėjo. Teko rašyti ir apie tokio paties dydžio priedo nesėkmingą skyrimą kaimiškosios ambulatorijos gydytojai B. Naumkinienei, kuri nebuvo išdirbusi nei vienos dienos įstaigos vadove ir apskritai neturėjo kvalifikacijos vadovauti Utenos poliklinikai. Teko rašyti ir apie 1735 eurų skirtą priedą nuolat iš darbo namo “bėgiojusiam” ir laikinai Utenos poliklinikos vadovo pareigas imitavusiam V. Kadleriui. Pastarasis paklaustas posėdyje, ar atlygins poliklinikai žalą dėl pravaikštų metu neatliktų pareigų ir, ar padengs savo asmeninėmis lėšomis (pralaimėjimo atveju) bylinėjimosi išlaidas su jo galimai neteisėtai atleista iš pareigų įstaigos vyriausiąja buhaltere, sureagavo kaip tikras aktorius ir tokį klausimą prilygino filmui. Ir jis ko gero buvo teisus, nes vadovo darbo imitavimą tikrai galima būtų prilyginti aktorystei, o beveik dešimties metų metų pseudovadovavimą vienai svarbiausių Utenos rajono įstaigų, prastam filmui. Filmui, kurio nuostolius ankščiau ar vėliau p. Kadleriui teks atlyginti.

Nors panašių “paskatinimų” ar priedų prie atlyginimų už lojalumą valdžiai, “teisingai” partijai ar šeimai ir giminei sulaukia ir daugiau savivaldybės administracijos ar jai pavaldžių įstaigų klerkų, vakar rajono valdantieji skirdami naują priedą pralenkė patys save. Daugiausia Utenos socialdemokratų balsais savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo patvirtintas 40 procentų priedas prie atlyginimo naujajam poliklinikos vadovui. Reikalas tik tas, kad Utenos poliklinika šiuo metu neturi jokio naujo ar nuolatinio vadovo ir jį turės tik geriausiu atveju po mėnesio. Kitaip tariant, šiuo metu dar tik vykstant naujo vadovo paieškai, būsimam ir suprask “nežinomam” vadovui už jo niekada nevadovautai įstaigai iškeltų tikslų įgyvendinimą planuojama skirti didžiulį ir dar metams į priekį priedą. Štai tau, žmogau, ir suprask, kad nori. Dirbi dirbi visą gyvenimą darbą ir negauni tokio priedo, o štai čia žmogaus dar nėra, bet solidus priedas jam jau iš anksto paruoštas. Peršasi išvados – arba rajono valdantieji neatsakingai švaisto Utenos rajono gyventojų gydymui skirtas lėšas, arba būsimas vadovas apspręstas iš anksto, arba abu variantai kartu. Nenustebkite, jei artimiausiu metu Utenos PSPC vadovu (tiksliau vadove) taps konkreti moteris iš “teisingos” partijos.

KAIP KETURI SOCIALDEMOKRATAI UTENOS BŪTŲ ŪKIUI “IEŠKOJO” SOCIALDEMOKRATO VADOVO

1

Pastaruoju metu permainas vadovybėje išgyvena ne tik savivaldybei priklausanti Utenos poliklinika ar gerokai nuvadovautas Utenos autobusų parkas, bet ir nesenai dėl išleidimo į pensiją vadovą praradęs Utenos būtų ūkis. Dar nespėjus rajono vadovams pamiršti patirto nepotizmo fiasko, kuomet prieš kelis mėnesius buvo pralaimėtas teismas dėl bandymo prastumti politinio bendražygio žmoną į vadovaujančias pareigas PSPC, pastarieji nepasimokė. Nors ir buvo paskelbta konkursinė Būtų ūkio vadovo atranka, dar gerokai iki jos visa įmonė, o vėliau ir uteniškiai sužinojo, kas gi nugalės būsimą atranką. Kaip ir tikėtasi, iš 5 narių (4 iš jų socialdemokratai) sudaryta įmonės stebėtojų taryba atrinko būtent jaunąjį socialdemokratą Į. Vaškelį. Nors tai nieko nenustebino, klausimas tik kyla, kam imituoti atrankas, kurpti juokingas konkursines sąlygas ar pritraukinėti prie jų kandidato diplomą, kuris niekaip nedera su statybinio ir inžinierinio pobūdžio įmonės veikla, jei viskas yra iš anksto nuspręsta. Belieka tikėtis, kad toks neatsakingas politikų požiūris į 270 Utenos miesto daugiabučių namų prižiūrinčios įmonės vadovo parinkimo būdą nesibaigs dar vienu fiasko.

PASIKLYDĘ NEPOTIZMO LIŪNE

00004355

Nesenai buvo rašyta, kaip Aukštakalnio pradinėje mokykloje iš savivaldybės archyvo buvo “ištraukta” ir įdarbinta direktorės pavaduotoja buvusios LR Seimo narės M. Petrauskienės padėjėja socialdemokratė M. Ilčinskienė. Prieš mėnesį savivaldybės socialinių reikalų skyriuje buvo įsteigtas emigracijos ir sugrįžimų specialisto etatas. Ir koks atsitiktinumas?! Iš tūkstančių svetur išvykusių Utenos krašto jaunuolių, emigracijos klausimui spręsti buvo atrinktas kaip tyčia jaunasis socialdemokratas P. Čyvas. Nors konstitucija ir įstatymai nedraudžia partijų nariams dirbti ar būti priimtais į darbą, pasiteiravus rajono mero, kada gi pasibaigs “saviškių” socialdemokratų kaišiojimas į šiltas vietas taip įnešant sumaištį savivaldoje, pastarasis atsakė, kad per savo “meravimo” laiką žino tik vieną socialdemokratą įmonės vadovą Utenoje.

Ar iš poetiško kuklumo, ar dėl šlubuojančios atminties, rajono galva pamiršo, kad vien tik vadovaujančias pareigas užimančių socialdemokratų sąrašas Utenoje yra gerokai gerokai platesnis – Utenos ligoninės direktorius D. Drunga, Utenos kultūros centro direktorė A. Motuzienė, Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius S. Brasiūnas, Aukštakalnio pradinės mokyklos vadovė A. Garunkštienė, Vyturių progimnazijos direktorė E. Kadūnienė, Utenos rajono socialinių paslaugų centro vadovė D. Mačionytė, Leliūnų socialinės globos vadovė N. Vieversienė, Utenos regitros vadovas S. Urbanavičius, dėl įtarimų korupcija nesenai nušalintas URATC (sąvartyno) vadovas M. Bobelis, Utenos miesto seniūnas V. Vaitonis, Utenos rajono seniūnas S. Gaižauskas, Daugailių seniūnė G. Eimutienė, Užpalių seniūnas E. Keraminas, šešių savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, mero patarėjai, administracijos direktoriaus pavaduotoja ir tarybos sekretorė. Galima būtų šį sąrašą tęsti ir toliau Utenos daugiafukcio centro direktoriaus pavaduotojo, Utenos ligoninės direktoriaus pavaduotojos, Utenos kultūros cento direktorės pavaduotojos ir daugybės kitų mažesnes pareigas užimančių ir tai pačiai partijai priklausančių valdininkų pavardėmis, tačiau gali atsibosti skaityti. Štai tau, kad nori ir vienos partijos, vienos įstaigos, vienas vadovas.

UTENOS LIGONINĖS PACIENTAI DAKTARIŠKOS DEŠROS NEBEVALGYS?

daktariska-desra-70204000

Taip sakydamas savivaldybės tarybos posėdyje Utenos ligoninės vadovas D. Drunga bandė nuraminti susirūpinusius pacientų maitinimu vietos politikus. Visai nesenai Sveikatos apsaugos ministerija patikrino dešimtį Lietuvos gydymo įstaigų, iš kurių dėl pacientų maitinimo kokybės prasčiausia ( 5 iš 10 balų) buvo įvertinta Utenos ligoninė. Utenos ligoninę tikrinusi komisija konstatavo, jog pacientams tiekiamas maistas skiriasi popieriuje ir lėkštėje, menių neviešinamas, maistas patiekiamas atvėsęs, nustatytas indų ir įrankių trūkumas, bei kiti neatitikimai. Nors prasčiausia įvertintoje Utenos ligoninėje vieno paciento maitinimui dienai skiriama 3,84 euro, vienoje geriausiai įvertintų gydymo įstaigų (10 iš 10 balų) Biržų ligoninėje pacientui skiriama tik 2,15 euro, 8 balais iš 10 įvertintose Alytaus ir Panevėžio ligoninėse pacientams skiriama atitinkamai 1,74 ir 2,3 euro. Iš kur tokie skirtumai ir toks prastas įvertinimas? Nors įstaigos vadovas bandė aiškinti, kad Utenoje maistą pagaminti kainuoja brangiau, nei kitur, tačiau tokie aiškinimai mūsų abejonių neišsklaidė. Abejones dar labiau sustiprino tai, kad pretenzijos iš Ligoninės vadovybės maistą tiekiančiai įmonei buvo pareikštos tik po ministerijos patikrinimo. Natūraliai kyla klausimas, kodėl į rastus neatitikimus ar pacientų nusiskundimus nebuvo reaguojama ankščiau? Dar daugiau abejonių kilo panagrinėjus ligoninės ir savivaldybės sutartis su maitinimo paslaugas teikiančia įmone.

Ta pati įmonė, praktiškai be konkurencijos Utenos ligoninėje maistą tiekia beveik 15 metų. Įstaigos direktoriaus pavaduotojai trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos Kontrolės komitete sunkiai sekėsi paaiškinti, kodėl su šia įmone patalpų nuomos ir paslaugos teikimo sutartys ilgus metus buvo sudaromos be viešojo konkurso, o vėliau pratęstos žaidžiant su datomis. Įstaigos vadovas į tokį mūsų klausimą tesugebėjo atsakyti, kad “viskas pas juos visada pagal įstatymą” bei epitetiškai pareikšti – “už kiek nupirkau, už tiek ir parduodu”. Tarytum visai dar nesenai viešųjų pirkimų tarnyba nebūtų nustačius įstatymo pažeidimų įsigyjant šiam vadovui skirtą tarnybinį automobilį.

Nuo pat 2003 metų su šia įmone sutartis sudarinėjo ir pratęsinėjo buvusios apskrities administracijos, kurioms ankščiau ir buvo pavaldi Utenos ligoninė. 2013 metais Utenos rajono savivaldybei perėmus ligoninės valdymą ir į direktoriaus vietą pastačius “saviškį” maitinimo paslaugas tiekiančiai įmonei vėl pasisekė, nes patalpų nuomos sutartis be viešojo konkurso buvo pratęsta dar trims metams iki pat 2016 m. Tuomet, švelniai pasakius skaidrumo stokojantis toks sprendimas buvo motyvuotas tuo, kad 2016 metais pasibaigus tiek paslaugų, tiek patalpų nuomos sutartims, bus galima rengti bendrą (patalpų ir paslaugų) viešąjį konkursą. Tačiau 2016 metų rugsėjo mėnesį savivaldybės surengtame 2 metų patalpų nuomos konkurse laimė vėl nusišypsojo tai pačiai įmonei. O kaip gi galėjo būti kitaip, kai ligoninės maitinimo paslaugos sutartis sudaryta buvo tais pačiais metais tik jau spalio mėnesį. Kitaip tariant, koks sveiko proto verslininkas nuomosis patalpas skirtas maisto gaminimui, neturėdamas maitinimo paslaugos teikimo sutarties?

Tenka tik pasidžiaugti prisiminus, kad prieš kelis metus susibūrusiems tėveliams pavyko sustabdyti rajono valdžios aktyvius veiksmus siekiant į darželių ir mokyklų valgyklas įleisti tikriausiai tą patį maitintoją. Belieka pasidaryti išvadas kiekvienam, kokios gi iš tiesų priežastys lėmė įvairių valdžių simpatijas šiai įmonei ir tokiam maitinimui bei jo nepakankamai kontrolei.

1200 LAPŲ ĮVAIRIŲ ATASKAITŲ MEDŽIAGOS IR DOKUMENTŲ PER 1 DARBO DIENĄ

Daugelis savivaldybės tarybos narių atlyginimo už savo veiklą negauna ir padėjėjų kaip Seimo nariai ar rajono vadovai neturi, todėl tenka dirbant asmeniškai išnagrinėti didžiulius kiekius informacijos, o vėliau dar ją apibendrinus pateikti plačiajai visuomenei. Tačiau net ir įpratusiems prie įvairių dokumentų, lentelių, skaičių, metodikų ar įvairių atskaitų, kartais tenka susidurti su praktiškai neįveikiamais dalykais. Kaip kitaip pavadinti 1200 puslapių informacijos, su kuria susipažinti rajono vadovybė eiliniams savivaldybės tarybos nariams šį sykį davė 1 darbo dieną iki pirmųjų jos svarstymų. Gal ir galima būtų patikėti, kad poeziją kurti ir skaityti mėgstantis rajono meras skaito taip greitai, tačiau savivaldos ar jai pavaldžių 14 įstaigų ir įmonių finansiniai reikalai nėra poezija ir tam turi būti skiriamas adekvatus laiko terminas, juo labiau kai įvairios ataskaitos iš įstaigų ir įmonių gaunamos gerokai ankščiau, nei pateikiamos mums. Šiame posėdyje su kolegomis dar kartą paraginome rajono vadovą nepiktnaudžiauti savo teise dalintis informacija pasirinktinu laiku, kas akivaizdžiai kenkia tiek posėdžių kokybei, tiek ir pačiai savivaldai. Kitaip tariant nuolat dedamos pastangos, kad kitaminčiai politikai būtų kiek įmanoma apriboti nuo jiems priklausančios informacijos sudarant įvairias kliūtis su ja tinkamai susipažinti. Žiūrėk dar pamatys ką nors ar perskaitys ko nereikia, tuomet dar nepatogių klausimų užduos ar visuomenę informuos kas vyksta savivaldoje iš tiesų.

KAIP PAVERSTI VANDENĮ IR ŠILUMĄ ASFALTU?

hqdefault

Kaip ir tikėtasi pelningai 2017 metus baigė Utenos šilumos tinklai ir Utenos vandenys, tačiau vietoj investicijų į tinklų ar įvadų plėtrą šių įstaigų savininkė savivaldybė pelną pasiėmė sau ir nusprendė jį paskirstyti Aukštakalnio kvartalo namų, kurie renovuosis kiemų sutvarkymui. Aišku namų renovaciją skatinti reikia, o ir lėšų ar surinktų mokesčių perskirstymas savivaldoje įprastas dalykas, tačiau tą reiktų daryti kiek įmanoma objektyviau. Šiuo atveju visi uteniškiai mokėję už šildymą ir vandenį savo mokesčiais finansuos išskirtinai kelių renovuotų daugiabučių namų kiemų remontą. Klausimas kodėl tokiu būdu diskriminuojami nerenovuojamų daugiabučių namų gyventojai? Reiktų pastebėti, kad panašaus dydžio Tauragės rajono savivaldybė vien tik šiais metais nusimatė sutvarkyti apie 40 mieste esančių daugiabučių namų kiemų ir tą darys pagal objektyvius bei teisingus kriterijus. Tiesa Utenoje kai kuriems namams ar įvažiavimams link jų pasiseka ir be “kriterijų”. Prieš kurį laiką buvo rašyta, kaip dviem įtakingiems socialdemokratams pasisekė, į kurių kiemus ir įvažiavimus buvo nutiestas šviežutėlis asfaltas. Nors daugybė daugiabučių kiemų mieste laukia savo eilės, visai nesenai karštas asfaltas, kaip lava atitekėjo ir į savivaldybės bei mero viešųjų ryšių lakštingalos kiemą. Aišku tai tik grynas sutapimas…

REKORDINIS JUVENTUS 850 000 EURŲ BIUDŽETAS, UTENIO PROBLEMOS IR KITOS ĮSTAIGŲ BEI ĮMONIŲ ATASKAITOS

Utenos Juventus

Dėl vietos atkrintamosiose varžybose besikaunantis Utenos Juventus klubas metus baigė su 0 eurų. Kitaip tariant, 2017 metais surinkęs rekordinį 850 000 eurų biudžetą, jį visą ir išleido. Visai kita situacija su Utenio klubu, kuris netikėtai praradęs vieną pagrindinių rėmėjų užsitikrino nuostolį keliems metams į priekį. Tai buvo viena iš priežasčių dėl ko klubas pasitraukė į žemesnę lygą. Tuo pačiu metu iš klubo direktoriaus pareigų pasitraukė ir A. Gimžauskas, kuris, tapęs klubo valdybos pirmininku, pažadėjo nepalikti paties klubo ir dalyvauti toliau aktyviai jo veikloje. Ateityje savivaldybė turėtų padidinti savo dalį klube ir padėti finansiškai atsigauti šimtus vaikų ugdančiam miesto klubui. Tiesa parama klubams nepaisant Specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijų toliau skirstoma ne tik per rekordiškai didelę sporto rėmimo programą, bet ir per savivaldybės UAB’us.

Gavę daugybės moto entuziastų prašymą savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai nusprendė perimti iš valstybės savivaldos žinion Utenos motokroso trasą, kuri ateityje turėtų būti ne tik sutvarkyta, bet ir prižiūrima jos naudojimo tvarka. Būtent dėl nekontroliuojamų motociklų važinėjimų ne kartą skundėsi kaimyniniai gyventojai. Savivaldybės administracijos direktorius pažadėjo, kad šiuo klausimu bus tvarka ir konfliktų su vietos gyventojais kilti neturėtų.

UŽ KĄ NUŠALINTAS NUO PAREIGŲ UTENOS SĄVARTYNO VADOVAS, JEI ĮMONEI NEPADARYTA NUOSTOLIŲ?

g0018678 0

Padidinęs visiems Utenos apskrities gyventojams sąvartyno vartų mokestį, pelningai metus užbaigė Utenos regiono atliekų tvarkymo centras. Tačiau tarybos nariams labiau rūpėjo, kiek gi viso regiono šiukšles priimanti, greta Utenos esanti įmonė patyrė žalos dėl galimai neskaidrios buvusio vadovo veiklos. Paaiškėjo, kad po korupcinio skandalo niekas iki šiol nedarė jokios įmonės veiklos audito. Kitaip tariant jei vadovą pričiupo, tai tik jo ir tarnybų asmeninis reikalas? Tik va galimai neskaidri veikla daryta tai visos apskrities mokesčių mokėtojų išlaikomoje įmonėje todėl ir atsakymus Utenos regiono gyventojai turi gauti.

Pelningai 2017 metus baigė tai minėtos Utenos ligoninė, Utenos poliklinika bei Utenos būtų ūkis. Tačiau visai kita situacija su iš nuostolių neišbrendančiu Utenos autobusų parku, kuris netrukus turėtų sulaukti naujo vadovo. Su naujo vadovo atėjimu rajono valdžia deda didelius lūkesčius ir taip tik parodo, kad pati neturi jokio supratimo, kaip atgaivinti įmonę, kurią patys savo neveiklumu ir nugramzdino. Kaip reta nemažus nuostolius patyrė ir miesto parkus bei komunalinių atliekų ūkį prižiūrintis Utenos komunalininkas. Savivaldybei priklausančios įmonės vadovas neslepia, kad 50% nuostolių lėmė nuolat didėjanti miesto viešų erdvių priežiūra ir 50 proc. ankščiau klaidingai suskaičiuotas šiukšlių mokestis. Ilgametis įmonės vadovas T. Narbutas jau ne pirmą kartą, kaip būdą išvengti nuostolių nurodo darbuotojų ar jų atlyginimų mažinimą. Tačiau paklaustas ar pradės nuo savo atlyginimo mažinimo, atsakyti pasikuklino.

JAU METAI LAIKO, KAIP GALIMA KREIPTIS Į UTENOS MERĄ ELEKTORNINIU PAŠTU

Gmail-logo-new-740x474

Tai ne pokštas. Būtent tokį įrašą galima rasti 2017 metų Utenos rajono mero veiklos ataskaitoje, kurioje teigiama, kad jau metus laiko uteniškiai gali į merą kreiptis gmail.com elektroniniu paštu ir pagal galimybę jiems bus atsakyta. Tai bent technologinis komunikacijos šuolis 2017 metais, kuomet skirtingai nuo Utenos vadovo daugelis merų jau daugybę metų ne tik elektroninį paštą naudoja, bet ir iki šiol Utenos rajono savivaldybės vadovų technologinės sienos nepramušančius socialinius tinklus. Ir sugalvok tu dar tuo pasigirti ataskaitoje…

Toje pačioje ataskaitoje rajono meras skiria nemažą dėmesį savo paskutinei kelionei į Kiniją, tačiau paklaustas apie kelionės pasiektus rezultatus ir patirtas išlaidas iki šiol nieko pasakyti negali. Ko gi žmogau nepakeliauti už valdiškus pinigus?

Savivaldybės tarybos nariams pristatydamas savo ataskaitos monologą meras ne kartą pertraukinėdamas bandančius paklausti jo kolegas bandė pabrėžti, kad suprask jis būtų padaręs daugiau, bet va neturi savivaldoje pakankamų galių. Štai tau, kad nori. Kai reikėjo “barstyti” visur po Utenos rajoną 100 milijonų eurų Europos sąjungos ir dar dešimtis milijonų savivaldybės bei skolintų iš bankų lėšų, tai galių netruko, o kaip tik Briuselio paramos Eldoradas išseko, pasibaigė ir mero A. Katino galios? Tenka priminti, kad rajono mero galios nėra tik išleisti pinigus, kuriuos vėliau įsisavina bendražygių nuosavi UAB’ai. Meras pirmiausiai turi užtikrinti efektyvų ir skaidrų savivaldos valdymą, ko ir pasigęstama vis dažniau. Nors jau būtų galima dorai investicijų į verslo ir pramonės plėtrą paieškoti, tačiau ir čia – 2017 metais nesugebėta net surengti bent vieno investicijų komisijos posėdžio. Ar tam reikia ypatingų galių?

Savo ataskaitą politikams pateikė ir savivaldybės administracijos direktorius, tačiau apie švietimo įstaigų tinklo planų nuolatinius kaitaliojimus, priemiesčio teritorijų priežiūrą, skolų grąžinimo užstrigimą ar savivaldybės viešuosius pirkimus ir statybos darbų kainas, niekaip nesutvarkomus investuotojams žemės sklypus bei savivaldybės strategijas kitą kartą.

Utenos rajono savivaldybės tarybos narys

Marijus Kaukėnas

Parašykite komentarą