Kompromisai savivaldybės taryboje dėl biudžeto ir Utenos krašto gyventojų

Kompromisai savivaldybės taryboje dėl biudžeto ir Utenos krašto gyventojų

Šimtu eurų (iki 300) didėjančios išmokos uteniškiams naujagimiams.

50 000 eurų Utenos daugiafunkcio sporto centro vaikų aprangoms, sporto priemonėms ir sportavimo sąlygų gerinimui apskritai.

50 000 eurų Utenos poliklinikos naujoms laboratorijos ir tyrimų patalpoms įrengti ir perkelti iš penkto aukšto į pastato apatinę dalį (pacientų patogumui).

Naujos keturkojų vedžiojimo aikštelės Dauniškio ir Aukštakalnio kvartaluose.

Papildomos lėšos Daugailių mokyklos dienos centrui.

Mūsų inicijuota sprendimų paieška siekiant amortizuoti smulkaus ir vidutinio verslo Utenoje patiriamas infliacijos ir pandemijos pasekmes.

Tai mano ir kolegų iš visuomeninio komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ pasiūlymai, kuriems šiandien vienbalsiai buvo pritarta tvirtinant Utenos rajono savivaldybės 2022 metų biudžetą.

Taip pat noriu pasidžiaugti, kad ir pernai pateikti mūsų siūlymai iki šių metų virto rezultatu pagerinusiu Utenos rajono gyventojų gyvenimo sąlygas. Opozicijos siūlymu pernai buvo naujai įsigyti 3 autobusai Utenos autobusų parke, įrengtos ir suremontuotos 2 vaikų žaidimų aikštelės (Ąžuolijos kvartale ir prie Vyžuonaičio ežero), skirtos papildomos lėšos Utenos miesto žaliųjų erdvių tvarkymui, smulkiam ir vidutiniam verslui, sporto programai (mėgėjams), individualių nuotekų sistemų įrengimui, kaimo rėmimo priemonėms, ugdymo įstaigų sąlygų gerinimui, miesto šaligatvių remontui ir kitiems svarbiems dalykams.

Nepaisant to, kad neretai oponuojame savivaldybės valdžios atstovams dėl mūsų nuomone prastos ar neteisingos jų veiklos, jau treti metai formuojasi praktika, kuomet už svarbiausią uteniškiams sprendimo projektą – biudžetą, palaikant jį balsuoja tiek pozicija, tiek ir opozicija, kas yra gana reta Lietuvos politinėje sistemoje. Ginčų ir diskusijų dėl to tikrai netrūksta, toli gražu ne viskas biudžeto planavime mus tenkina, kaip ir šių metų biudžete buvo dalykų, kuriems mano nuomone ten ne vieta. Tačiau siekiant ir ieškant kompromiso, ypač kai nuo jo laimi Utenos krašto gyventojai, tenka politines ambicijas laikinai patraukti į šalį. Tikiuosi, kad ir ateityje, nepriklausomai nuo to, kas bus valdžioje išliks ši praktika, kurią iš dalies pats ir inicijavau.

Šių metų biudžetas bus rekordinis – virš 55 milijonų eurų. Aišku beveik visose šalies savivaldybėse šiais metais rekordiniai biudžetai susiję ne kiek su geresne savivaldybių veikla, kiek su nemaža infliacija, didėjančiais mokesčiais ir iš to gaunamomis gerokai didesnėmis savivaldybių pajamomis. Tad nieko nuostabaus, kad ir surinktos iš mokesčių mokėtojų didesnės biudžeto lėšos šiais metais bus skirstomos įvairiausioms sritims gausiau nei įprastai. Belieka tikėtis, kad metų eigoje neištiks kokių nors negandų ir biudžetas, kaip suplanuota bus įvykdytas pilna apimtimi.