Kaip Utenos poliklinikos vadovas už 1735 eurų atlyginimo priedą savo namuose pacientus lankė

Kaip Utenos poliklinikos vadovas už 1735 eurų atlyginimo priedą savo namuose pacientus lankė

Jei norite gauti 1735 eurų priedą prie atlyginimo už (ne)darbą namuose, kreipkitės į Utenos valdžią. Galbūt atsiras kurios nors įstaigos vadovo pareigos, kurias atlikti galėsite namuose, pavyzdžiui, žaisdamas šachmatais?! Štai Utenos poliklinikos laikinu vadovu nesenai (po nepavykusio valdžios kitos kandidatės “prastūmimo”) paskirtas, o prieš tai daug metų iki pat kadencijų limito išdirbęs p. V. Kadleris rajono valdžios buvo pamalonintas 1735 eurų priedu prie atlyginimo už tai, kad laikinai (iki kol atsiras arba ne naujas vadovas) dirbtų ne tik šeimos gydytoju, bet ir vadovautų Utenos poliklinikai.

Vadovauti 220 darbuotojų vienijančiai įstaigai, ir dar dirbant pusantro etato, ne taip ir paprasta, tačiau juk būna visaip gabių žmonių. Juo labiau mes juk žinome pavyzdžių, kad ne vienoje Utenos valdiškoje įstaigoje yra tokių “darbštuolių”, kurie pluša ne vienose pareigose ir suprask “naivus” žmogau, su jomis puikiai susitvarko. Nepatikėjome rajono vadovų įtikinėjimu, kad ir šis “darbštuolis” išdirbs po beveik pusę paros kas dieną ir dar pusę šeštadienio. Nepatikėjo ir įstaigoje dirbantys medikai, kurie kreipėsi į mus teigdami, kad minėtą vadovą antroje dienos pusėje sunku rasti įstaigoje, todėl klausimas, už kokius nuopelnus jam buvo paskirtas tokio dydžio priedas prie atlyginimo? Nieko nebeliko, kaip tik patiems įsitikinti gydytojų išsakytu susirūpinimu.

Pabandėme susisiekti su įstaigos vadovu jo darbo laiku (15:00 – 16:00 h.), tačiau kelių dienų bandymai išgirsti kitoje telefono ragelio pusėje direktorių buvo nesėkmingi. Visus kartus atsiliepusi įstaigos administratorė nuoširdžiai bandė mus įtikinti, kad direktorius išvykęs į pacientų lankymus, kuriuose suprask geriau jo netrukdyti, bei kas kartą patikslinusi, kad šiandien jo darbe nebebus pasiūlydavo skambinti iš ryto. Pasiteiravus administratorės, kodėl kelis kartus niekaip nepavyksta darbo metu rasti direktoriaus ir ar jo išvykimai į pacientų lankymus vyksta pagal darbo grafiką, ši patikino, kad direktoriaus darbo grafikas kabo ant jos durų. Sunku pasakyti kas kabo pas administratorę ant durų, bet savivaldybės mero ir įstaigos vadovo parašytas ir pasirašytas darbo grafikas rodo, kad įstaigos vadovas turi dirbti nuo 6:45 iki 18:00 valandos, o nuo 12:18 iki pat 18:00 vakaro turi ne pacientus lankyti, bet konkrečiai vadovauti įstaigai ir jos darbuotojams. Galima suprasti administratorę, kuri, galimai saugodama darbo vietą, gali gerai ir neįžiūrėti ant savo durų vadovo darbo grafiko. Kaip ir galima suprasti įstaigos vadovą, kuris būdamas ir šeimos gydytojas, nori ne tik vadovauti įstaigai, bet ir lankyti pacientus. Tačiau vis tiek lieka svarbiausias klausimas – ką gi iš tiesų lanko direktorius viduryje darbo dienos? Pasirodo, kad beveik kas dieną įstaigos vadovas nežymėtu tarnybiniu automobiliu “į lankymus” atvežamas prie vieno Smėlio gatvės daugiabučio namo laiptinės, kurioje atspėkite iš vieno karto, kas gyvena? Aišku kam negali pasitaikyti reikalų ar situacijų, kuomet tenka grįžti iš darbo ankščiau. Tačiau, kaip tą vertinti, jei tai daroma nuolat ir sistemingai? Per nepilnas tris savaites, daugelį dienų direktorių pavyko užfiksuoti parvežamą namo beveik tuo pačiu darbo dienos metu (po 14:00 val.). Štai jums ir “darbštuolis” dirbantis nuo 6 ryto iki 6 vakaro, bei už tai dar gaunantis didžiulį (Utenos masteliu) atlyginimo priedą…

Reziumuojant reiktų pastebėti, kad negerai yra, jog  atskiri administracijos darbuotojai į tokią praktiką (pasak medikų) jau senokai žiūrėjo pro pirštus ar dangstė vadovą. Kaip ir dangstė du valdiško visureigio, naudojamo kaip nuosavo vairuotojai ar tiksliau būtų pasakyti (pusantro etato) mechanikais dirbantys savivaldybės vadovų partijos bičiuliai, iš kurių dėl vieno didelis klausimas ar apskritai gali vairuoti automobilį (aiškinasi kelių policija). Galima tik spėlioti kiek dienų, mėnesių ar metų tęsėsi tokio “vadovavimo” ir dangstymo praktika ir tuo pačiu bandyti įvertinti, kokią žalą tai padarė įstaigai ar kaip smarkiai demoralizavo medikus ir darbuotojus, kurie matydami tai privalėjo dirbti pilną darbo laiką ir tenkintis už sunkų savo darbą gaunamu gerokai mažesniu atlyginimu. Nepaguos medikų bendruomenės tai, kad signalų gauta ir iš kitų valdiškų Utenos įstaigų, kuriose vyksta panašių dalykų. Kiekvienam aišku, kad civilizuotoje valstybėje, savivaldoje ar jos įstaigoje taip būti negali, todėl pažadame, kad šios istorijos paviešinimas yra tik pradžia. Nesitaikstysime su nepotizmu ir savivaldžiavimu valdiškame sektoriuje, nesitaikstykite ir Jūs, kaip tą padarė Utenos PSPC medikai. Būkime pilietiški ir kartu imkimės visų leistinų veiksmų, kad Utenos rajono savivaldoje tokių dalykų nebeliktų ir kvapo.

Parašykite komentarą