Ar žmonėms reikia tik duonos ir žaidimų?

„Panem et circenes!“ (duonos ir žaidimų) – Romos paprastų žmonių reikalavimas valdantiesiems, kurie po to tikėdavosi prastuomenės politinės paramos. Štai ir Utena turės dar du naujus didelius prekybos centrus! Šiandien vyko turbūt vienas trumpiausių Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdžių, kuriame valdantieji uždegė žalią šviesą naujų prekybos centrų kūrimui.
Posėdžio metu tarybos nariams buvo pristatyta informacija apie tai, jog netolimoje ateityje Utenoje turėtų įsikurti du nauji prekybos centrai – „LIDL“ ir IKI (nuotraukose matyti kurioje vietoje). Pačiame miesto centre, šalia senojo „Buitinio” turėtų įsikurti 3000 kv.m. prekybos centras „IKI“, o toje pat Basanavičiaus gatvėje šalia Smėlio kvartalo turėtų įsikurti panašaus dydžio prekybos centras „LIDL“.

 Kas iš to uteniškiams ir taip jau turintiems dvi „MAXIMAS“, kelias „NORFAS“, „RIMI“, „RAŠĘ“, „VYTURIUS“, „AUKŠTAKALNĮ“, „SANTAKĄ“ ir daug „AIBIŲ“, „MOKI VEŽI“ ir „AUŠRĄ“?

Aišku, kad naujų prekybos žaidėjų atsiradimas Utenoje įneš daugiau konkurencijos ir tikėtina iš to uteniškiai pirkėjai tik laimės.
Tačiau, ar tikrai miesto centras geriausia vieta įsikurti prekybos centrams? Kaip bus sureguliuotas eismas šalia miesto teismo pastato ar šalia „Aušros“ prekybos centro esančiose sankryžose? Tiek miesto centre, tiek šalia Smėlio kvartalo turėtų atsirasti nauji šviesoforai, kurie bus visai šalia jau veikiančių. Nors Uteniškių automobilių grūstys nekankina, painiavos turėtų būti. Šie ir kiti svarbūs klausimai liko neatsakyti.
Labai svarbi yra ir prekybos centrų finansinė parama miestui. Jau tapo įprasta, kad įkuriami nauji prekybos centrai solidžiai papildo rajono savivaldybės biudžetą. „Maxima“ ateidama į Uteną savivaldybei skyrė 1,5 milijono litų, naujai bažnyčiai 3 milijonus litų ir dar pusė milijono į infrastruktūrą. „Senukai“ ne tik parėmė savivaldybę ar sutvarkė miesto centrinę dalį, bet ir įrengė naują autobusų stotį (viso apie 3 milijonus litų). „LIDL“ miestui pasiūlė 375 000 eurų paramą, tuo tarpu UAB „Pro Meridian” statysiantis dėžutės tipo prekybos centrą pačiame miesto centre vos 100 000 eur. su galimybe ateityje paremti tokia pat suma Utenos sporto klubą. Tokie didžiuliai skirtumai kelia pagrįstas abejones dėl „derybų” eigos ir rezultatų objektyvumo.
Nors, šių prekybos centrų atsiradimas bus lemtingas ne vienam, ypač turgaus smulkiesiems prekeiviams,savivaldybės investicijų komisijoje Utenos smulkiųjų verslininkų vadovai balsavo UŽ prekybos centrų atsiradimą Utenoje. Savivaldybės tarybos nariams belieka palaikyti naujų prekybos centrų atsiradimą ir tikėtis, jog prekybininkai konkurencijos pasekmes spręs ne darbo vietų ar darbuotojų atlyginimų būdu.

20150924 115518

Čia turėtų būti IKI

20150924 115624

Čia turėtų įsikurti IKI

20150924 115928

Čia planuoja įsikurti LIDL

20150924 115946

Ir kaip pasisekė LIDL už reikšmingą Utenai 5,5 mln. litų sutvarkyta 550 metrų ilgio gatvės tęsinys atves tiesiai iki LIDL prekybos centro

Parašykite komentarą