Ar galėsime artimiausiu metu Utenoje matyti kino salėje naujus filmus?

Ar galėsime artimiausiu metu Utenoje matyti kino salėje naujus filmus?

Šiandien savivaldybės tarybos posėdžio metu bandėme išsiaiškinti kas ir kaip vyks už „astronominę kainą” (12 milijonų litų) atnaujintame senojo kino teatro pastate.

Savivaldybės tarybos nariams buvo pateikta informacija, kad pastate veiks kūrybinių industrijų centras (meno inkubatorius), kuriame glausis vykdantys kultūrinę ir meninę veiklą rezidentai. Kitaip pasakius menu ir kultūra užsiimantys uteniškiai bandys uždirbti lėšų pasinaudodami šio objekto baze.

Kadangi ankščiau tose patalpose veikė kino teatras, uteniškiams labiausia rūpėjo ar po remonto bus kino teatras ir ar bus rodomi naujausi filmai. Pasiteiravome, ar vedamos derybos su bent vienu Lietuvos kino pramonės operatoriumi, kad uteniškiai galėtų matyti naujausius filmus. Meras atsakė aiškiai, kad „teiginiai, jog bus nusamdyti operatoriai, yra melas”. Nežinau kas taip teigė, bet iš mero žodžių galima aiškiai suprasti, kad operatorių nebus, o tai reiškia, kad naujausių filmų vargu ar pamatysime. Nebent atsiras toks stebukladarys, kuris kažkokiu stebuklingu būdu gaus licenziją platinti ir rodyti naujausius filmus.
Trumpai pasakius, turėsime nedidelį ir modernų kino teatrą, bet naujausių filmų tikriausiai ne.
Prieš keletą metų tame pat pastate norėta įkurti jaunimo užimtumo centrą, tačiau paskutinę minutę jaunimas buvo paliktas „ant ledo” ir vietoj to nuspręsta įrengti menų inkubatorių. Kad jaunimas labai „nesibartų”, buvo pažadėta, jog šiame centre atsiras vietos ir jaunimui bei jaunimo organizacijoms. Šiandien pateiktuose ir vėliau patvirtintuose šio centro paslaugų įkainiuose apie jaunimą ar nevyriausybines organizacijas net neužsimenama. Kitaip pasakius, už paslaugas mokės visi vienodai ir jaunimui čia jokių išimčių nenumatyta. Taigi, jaunimas dar sykį buvo apmulkintas.
Ne mažiau abejonių kelia ir paties objekto darbuotojų bei rezidentų (naudotojų) parinkimas. Nors, paskelbta viešai, kad rezidentai norintys naudotis patalpomis prašomi kreiptis iki 28 dienos, meras šiandien pareiškė, jog jau metus laiko deramasi su rezidentais ir ieškoma kas šiame pastate įsikurs. Kitaip pasakius, pradžioje ieškoma ar iš anksto turima pastato naudotojų, o prieš įkurtuves vardan objektyvumo paskelbiama oficiali paieška. Kyla klausimas, kaip gali uteniškiai teikti paraiškas, jei nėra matę pastato, galiausiai – net neaiškus jo darbo laikas.
Palauksim – pamatysim, tačiau jau dabar aišku, kad prieš rinkimus uteniškiams pasakotos pasakos ir liko pasakomis.

Parašykite komentarą