2016 m. RINKIMAI Į SEIMĄ. KANDIDATAS MARIJUS KAUKĖNAS

RINKIMŲ KAMPANIJA

Pareiškiniai dokumentai, kurie būtini norint man oficialiai tapti kandidatu į Lietuvos Respublikos Seimo narius, ką tik buvo pateikti ir pasirašyti. Kandidatuoju vienmandatėje Utenos rajono apygardoje ir Liberalų sąjūdžio partijos sąraše, kuriame kolegų esu išreitinguotas į 16-tą vietą. Už mane galima bus balsuoti tiek Utenos rajone, tiek visoje Lietuvoje. Visos rinkimų kampanijos metu šalia nuolatinės politinės veiklos matysite ir mano politinę reklamą bei įvairius projektus ar akcijas. Planuoju pėsčiomis ne tik apeiti kiekvieną miesto gatvę, bet ir kiekvieną rajono miestelį, kaimą. Užsibrėžiau tikslą gyvai pabendrauti su kiek įmanoma daugiau Utenos rajono gyventojų. Nors iki rinkimų dar beveik du su puse mėnesio, jau dabar kviečiu uteniškius, draugus, kolegas, pažystamus ir visus pritariančius mano politinei veiklai žmones, palaikyti mano kandidatūrą rinkimų kampanijos metu.

ŠŪKIS

Rinkimuose kandidatuoju su šūkiu – „Už Lietuvą, kurioje norisi gyventi!“. Tai nėra tušti žodžiai ar eilinis lozungas, tai yra tikslas. Tikslas, kuris turėtų būti privalomas visiems šalies politikams. Politikai turi dirbti taip, kad šis noras atsirastų ne tik šimtams tūkstančių emigravusių kraštiečių, bet ir visiems gyvenantiems čia – Lietuvoje.

KODĖL KANDIDATUOJU?

Kandidatuoju dėl to, jog esu įsitikinęs, kad būtent dabar reikia mūsų valstybei naujo mąstymo ir kitokio požiūrio į politinę sistemą. Kalbant krepšinio terminu būtent dabar reikia daryti keitimus žaidime išimant iš aikštelės žaidėjus, kurie nebespėja paskui kamuolį ar vieną po kitos daro grubias klaidas. Šiandieninėje politinėje aikštelėje vyraujančias savybes – nemokšiškumą, neūkiškumą, politinę trumparegystę, korupciją, neskaidrius interesus, savivaldžiavimą, bei kitas blogybes būtina keisti į kompetenciją, efektingumą, principingumą, politinę valią, atsakomybę, skaidrumą, viešumą ir kitas reikalingas savybes. Kitaip pasakius tie, kurie politinę sistemą padarė tokia, kokią ją matome šiandien, vargu ar ją dar galėtų ištaisyti.

Kita priežastis kodėl kandidatuoju, tai, kad turiu gerokai daugiau politinio potencialo, nei jo reikia dirbant Utenos rajono savivaldybės taryboje. Dirbdamas Lietuvos Respublikos Seime būčiau naudingesnis tiek uteniškiams, tiek visos šalies gyventojams.

POLITINĖS IR VISUOMENINĖS PAREIGOS

Šiuo metu Utenos rajono savivaldybės taryboje vadovauju Liberalų sąjūdžio frakcijai (grupei tarybos narių) bei dirbu dviejuose komitetuose. Aštuonis metus vadovauju Utenos liberalams. Per šį laiką liberalai Utenos rajone iš 11 politinės jėgos tapo 3 politine jėga, o skyriaus narių skaičius padidėjo daugiau nei 10 kartų. Beveik aštuonis metus darbuojuosi partijos Valdyboje ir Taryboje, nuo praėjusio rudens ir centriniame rinkimų štabe. Rengiant liberalų vyriausybės programą vadovavau atskiroms aplinkos ir susisiekimo ministerijų darbo grupėms. Esu visuomeninės organizacijos „Utenos liberalus jaunimas“ steigėjas.

POLITINIS DARBAS

Šeštus metus Utenos rajono savivaldybės taryboje dirbu opozicijoje, todėl begalė siūlymų ir idėjų, galėjusių pavirsti Utenos rajonui naudingais sprendimais, valdantiesiems susitarus buvo atmesti vien dėl to, kad nesu lojalus valdžiai. Oponuojančią pusę pasirinkau ne todėl, kad kritikuoti lengva, tačiau todėl, kad vietinės valdžios priimami sprendimai ir vykdoma veikla, mano manymu, yra žalinga bei kenksminga Utenos rajonui ir jo gyventojams. Savivaldybės taryboje niekada nedariau kompromisų su nesąžiningais politikais ar jų „stumiamais“ sprendimai. Per šešerius metus į vietinę spaudą ir internetines svetaines esu parašęs kelias dešimtis straipsnių apie Utenos rajono gyventojams svarbias aktualijas. Ne vieną kartą mano politinę poziciją buvo galima išvysti ir pagrindiniuose šalies naujienų portaluose, laikraščiuose ar televizijoje. Uteniškiams nuolat teikiu ataskaitas apie savivaldybės taryboje priimamus sprendimus ir jų pasekmes, ko nedaro beveik nei vienas kitas Utenos rajone išrinktas politikas. Esu tikras, kad neatsiras nei vieno žmogaus, kuriam kreipusis į mane nebuvo atsakyta, išaiškinta ar kitaip padėta, o tokių, besikreipiančių per kelis metus buvo ne vienas šimtas. Esu surengęs ne vieną gyventojų ir vietinės valdžios  bei jai pavaldžių įmonių, įstaigų susitikimą, kuriuose buvo keliami įvairiausi klausimai, dažniausiai išsispręsdavę gyventojų naudai. Būtų sudėtinga suskaičiuoti skirtą laiką, kurį panaudojau komunikacijai su visuomene socialiniuose tinkluose. Aštuonerius metus kiekvienas socialinių tinklų naudotojas galėjo ir gali klausti, komentuoti ar diskutuoti su manimi tiesiogiai, ko iki šiol dar negalėtų padaryti ne tik su rajono vadovu, jo pavaduotoju ir patarėjais, bet ir savivaldybės administracijos vadovais. Tikiu, kad nuolatinis valdžios veiklos viešinimas ir skaidrinimas vienaip ar kitaip verčia politikus pasitempti ir būti atsakingesniais priimant sprendimus. Neabejoju, kad tiesioginis bendravimas su rinkėjais turi būti šių dienų politiko pareiga, nes tik taip visuomenė gali pamatyti jų išrinktųjų veiklą ir tikruosius politinius gebėjimus. Nors, dėl savo politinės veiklos esu ne kartą nukentėjęs,  prieš pusantrų metų už aktyvumą savivaldybės opozicijoje buvau išrinktas geriausiai opozicijoje dirbančiu partijos politiku.

TRUMPAI APIE SAVE

Nuo gimimo gyvenu Utenos mieste, Ąžuolijos kvartale. Nepriklausomai kaip susiklostys politinis kelias, planuoju ir ateityje gyventi Utenoje. Baigiau Dauniškio gimnaziją. Vėliau dviejuose universitetuose studijavau sociologiją, politologiją ir ES administravimą bei įgijau magistro laipsnio išsilavinimą. Kelis metus dirbau valstybinėje įmonėje skyriaus vadovu. Prieš šiuos, artėjančius, rinkimus baigiu patarėjo darbą Europos Parlamento nario Antano Guogos biure, kurį dirbau dvejus metus. Su žmona Rugile auginame 2 metų sūnų. Laisvalaikį su šeima stengiamės leisti gamtoje. Asmeninį laisvą laiką skiriu dviračiams, motociklams. vandens ir žiemos sportui, biliardui, žvejybai ir kitiems užsiėmimams.

SAVYBĖS ĮTAKOJANČIOS MANO POLITINĘ VEIKLĄ

Mane pažįstantys asmeniškai žino, kad daug dalykų darau principingai. Taip pat principingai daugelio dalykų nedarau. Skirtingai nuo daugelio politikų, mano politiniame kelyje nebuvo nei patarėjų, nei padėjėjų, nei pagalbininkų, todėl labiausiai siekiant užsibrėžtų tikslų prisideda nuoseklumas ir užsisipyrimas. Nuo pat universiteto laikų į užimamas pareigas žiūriu labai atsakingai. Tuomet, užėmęs seniūno pareigas, per 6 metus, iki pat studijų pabaigos nepraleidau nei vienos paskaitos ar užsiėmimo. Utenos rajono savivaldybėje dirbu antra kadencija, tačiau iki šiol taip pat nepraleidau nei vieno posėdžio, todėl niekaip negaliu pateisinti kolegų, kai matau, jog visos šalies gyventojams svarbius sprendimus priima pustuštė Seimo salė. Mėgstu kalbėti tiesiai ir be užuolankų, net ir tada, kai tiesa ne visiems patinka. Visada stengiuosi išklausyti kitus, bet turiu ir savo tvirtą nuomonę. Politinėje veikloje vertinu racionalumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą, naujoviškumą ir kitas savybes būtinas šių laikų politikams.

RINKIMŲ KOMANDA

Mano rinkimų štabe ir komandoje yra įvairiausių specialybių, profesijų ir amžiaus grupių atstovų. Rinkimų štabui vadovauja aktyvus uteniškis, kuriam yra 21 metai. Skirdami jauną žmogų į atsakingas pareigas norime suteikti geriausią praktiką, kuri įmanoma tik tiesiogiai dalyvaujant rinkimų kampanijoje. Šiuo metu Utenos rajono savivaldybės taryboje yra vos du politikai iki 40 metų ir abu – liberalai. 2019 metų rinkimuose į savivaldybių tarybas Utenos liberalai tikisi deleguoti bent porą jauniausios kartos atstovų. Norėdami, kad ateityje Lietuvos politikoje būtų išsilavinę, kompetentingi ir principingi politikai, turime juos atrasti ir išmokyti jau šiandieną. 

SAVANORIAI

Kiekvienų rinkimų sėkmė priklauso ne tik nuo kandidato, bet ir nuo žmonių, kurie jam savanoriškai padeda. Todėl kviečiu visus prisijungti prie mano komandos ir tapti savanoriais, kurie vienaip ar kitaip padėtų man rinkimų kampanijos metu. Galiu garantuoti ne tik puikią patirtį, bet ir gerai praleistą laiką. Norinčius prisijungti kviečiu rašyti man facebook‘e ar susiekti telefonu 8-686 92693.

RINKIMŲ ŠTABAS

stabasUtenos mieste, Kudirkos g. 22 name įsikūręs mano rinkimų štabas, todėl mielai kviečiu užsukti ir kartu aptarti Jums rūpimus klausimus. Kadangi rinkimų kampanijos metu ne visada tenka dirbti biure ir tuo metu būnu įvairiuose susitikimuose ar dirbu kitus politinius darbus, mielai lauksiu jūsų skambučių, žinučių facebook‘e ar laiškų m.kaukenas@yahoo.com elektroniniu paštu.

PARAMA

Kiekvienas palaikantis mano kandidatūrą ir rinkimų kampaniją gali prie pergalės prisidėti ne tik savo pagalba ar geru žodžiu, bet ir finansine parama. Kandidatui galima skirti iki 12 eurų paramą be jokių apribojimų, tuo tarpu skiriant didesnę auką reikia būti deklaravus praėjusių metų savo asmenines pajamas. Parama negali būti didesnė, nei 10 procentų metinių aukotojo pajamų. Aukoti gali tik fiziniai asmenys. Auka suteikiama skiltyje Mokėjimo paskirtis įrašant AUKA ir kandidato, kuriam skiriama vardas ir pavardė. Skiltyje mokėtojo kodas nurodoma aukojančiojo asmens kodas. Sąskaitos rekvizitai finansinėms aukoms: LT027180300004700563, AB Šiaulių bankas. Kiekvienas euras yra griežtai apskaitomas ir bus

POLITINĖ REKLAMA. PASIDARĖ PATS POLITINĖS KOMPANIJOS DALYVIS.

Parašykite komentarą